Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hány éves kortól lehet dolgozn...

Hány éves kortól lehet dolgozni a KFC-ben/ Burger King-ben/ McDonald’s-ban?

Figyelt kérdés

Már többször átnéztem mindhárom honlapját és egyiknél se találtam konkrét korhatárt, ha diákmunkásként akarnék dolgozni. Esetleg ha valaki dolgozott/ dolgozik valamelyiknél tudna mesélni róla?


Előre is köszönöm! :)



2022. jún. 17. 22:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én diákmunkáztam Mekiben, és úgy emlékszem, hogy 15 éves kortól vállalhatsz diákmunkát nyáriszünetben akár az általad említett helyeken, 16 éves kortól már egész évben, tanév közben is tudsz dolgozni.
2022. jún. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Feketén bárhány évesen kezdhetsz dolgozni☝️
2022. jún. 18. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Törvény szerint 16. életév betöltésétől foglalkoztatható valaki.


A tanulói hallgatói jogviszonnyal rendelkezők (diákok) a 15. életévük betöltésétől a TANSZÜNETBEN vállalhatnak munkát.


Ezek a szabályok minden munkáltatóra/foglalkoztatóra egységesen érvényesek!

2022. jún. 18. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Diákokat iskolaszövetkezeten keresztül foglalkoztatják a gyorséttermek is, az iskolaszövetkezetekhez kell bejelentkezni, a gyorséttermek honlapját felesleges ezért nézegetni.
2022. jún. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

16 év de kasszásként csak 18 év után lehetsz, nálam legalábbis így volt mert pénzzel nem dolgozhatsz (nem tudom miért)

Én KFCben dolgoztam, nem volt rossz.

2022. jún. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"mert pénzzel nem dolgozhatsz (nem tudom miért)"


Mert 18. életéved betöltése előtt más jogok illetnek meg, más kötelezettségek vonatkoznak Rád, továbbá nyilatkozataidnak is más súlya van, mint egy nagykorúnak.


Valamint ezért -> Munka Törvénykönyve: "A munkavállalóra a fiatal munkavállalóra vonatkozó rendelkezések megfelelően irányadók azzal, hogy kártérítésre vagy sérelemdíj megfizetésére nem kötelezhető."

2022. jún. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Értem, köszönöm, ezt jó tudni :D Akkoriban a diákszövetkezetben annyit mondtak nem és kész :D
2022. jún. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!