Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megérné elektromos autóhoz...

Megérné elektromos autóhoz való akkumulátort venni, aztán szétbontani, és eladni?

Figyelt kérdés

[link]


Csak egy példa az akkumulátorok árairól. Pl. a nissan leaf 62 kw/h-s akksija 9500 dollár. Egy olyan vállalkozásra gondoltam, hogy szétszedni az új akksikat, aztán elektromos rollerhez, biciklihez, motorokhoz akkumulátorokat készíteni. Ugyanazokat a 18650-es cellákat használják a legtöbb akkumulátorban. Egy sur-ron-hoz való akksi 1600 dollár [link] , és még 2 kw/h-t sem tud. A nissan akksiból kijönne 30-nál is több akkumulátor. De lehetne a cellákat egyenként is árusítani, lámpáktól kezdve nagyon sok helyen használják.


2022. jún. 20. 15:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hogy ez meg senkinek nem jutott eszbe, uristen micsoda piaci res...


Gondolom fel vagy keszulve ponthegesztovel, kapacitasokat, belso ellenallasokat csuklobol szamolsz, van ultrahangos muanyaghegesztod amivel a szetbarmolt akkupakkot ujra osszerakod legmentesen zarodora, stb stb stb...


Azt az aprosagot meg sem emlitem, hogy a Leaf egyaltalan nem 18650-es cellat hasznal.

2022. jún. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Sok távol keleti cég szerint inkább összerakni érdemes őket aztán úgy eladni, ezért is települtek be hozzánk. Akku nagyhatalom leszünk nem tudtad?

Szerintem egyszerűbb (és valszeg gazdaságosabb) ha inkább veszel ilyeneket és ezekből raksz össze nagyobb akku csomagot, igény szerint:


[link]

2022. jún. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1.: Ja igen, gondoltam is amúgy arra, hogy nem csak flex-el felvágom 30 darabra, aztán be a tescos szatyorba és kiárulni belőle 50 ezer dollárt :) De kösz, hogy erre felhívtad a figyelmemet :D


2.: Egy ilyen elem 12.95 wh-t tud akciósan 1690 forintért. 8.09 millió forintra jönne ki ekkora kapacitás.

2022. jún. 20. 16:13
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen, ebben sok penz lehet
2022. jún. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
az, hogy annyiba kerül.. még nem jelenti azt, hogy neked el is adnak kis tételben. Szállítási költségről ne is beszéljünk.
2022. jún. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Érezhetően megvolt az utolsó nap a hetedik bében.
2022. jún. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Telephelyengedély? CE jelölés, bevizsgálás?
2022. jún. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#7: Jaj hagyjuk mar az ilyen nuanszokat, csak elveszed szegeny Jozsika kedvet a nagy uzlettol...
2022. jún. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!