Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Így jogos, hogy nem kapok...

Így jogos, hogy nem kapok fizetésemelést?

Figyelt kérdés
Multicégnél dolgozok. Néhány százalék, amit néznek nem volt megfelelő, ezért ún. PIP-re tettek (performance improvement plan), ez azt jelenti, hogy 3 hónapon át figyelik a teljesítményemet és adnak visszajelzést. Semmi visszajelzést nem kaptam ez idő alatt, de mindegy. A PIP május 31-ig tartott, még mindig várom az értékelést. A lényeg az, hogy többiek mondták, hogy ők kaptak értesítőt fizetésemelésről HR-től. Én semmit nem kaptam. Rákérdeztem, és azt mondták PIP alatt nem jár fizetésemelés. De ők a júniusra járó fizetéssel kapják az emelést a PIP-em meg május 31-én lejárt. Szerintetek jogos ez így? Érdemes lenne feljebb vinnem az ügyet?

2022. jún. 21. 16:40
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Ha PIP-re tettek, akkor kb. örülhetsz, hogy nem rúgtak ki, mégis mire fel járna az emelés?
2022. jún. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Esélyes, hogy kitesznek amikor meglesz az eredménye.

Keress másik munkát.

2022. jún. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Most nem azért, de a céged akkor és annak ad fizetésemelést, amikor és akinek akar. Ha neked most nem akart, akkor így jártál.


Milyen jogalapon gondolod, hogy neked most “járt” volna?

2022. jún. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

# részmunkaidőben dolgozok csak ott, mellette van egy vállalkozásom, szóval annyira nem vagyok kétségbeesve. Bár meglepődnék, ha kirúgnának mert nagyon figyeltem, higy kijavítsam a hibákat.


#3. Azt mondták a PIP miatt nem jár a fizetésemelés, ezt el is fogadom. Csak mikor kihirdették az emelést már nem volt érvényes a PIP, mert az május 31-én lejárt.

2022. jún. 21. 17:31
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Tehát 3 hete járt le a PIP-ed, még egyszer: örülj, hogy nem rúgtak ki. A PIP-nek sokszor az a vége. Én pofám befognám és örülnék, hogy kaptam még egy esélyt, nem még azon csodálkoznék, hogy 3 hónap PIP után vajon miért nem kaptam emelést.
2022. jún. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a PIP miatt egész évre fújhatod az emelést, már bocs, hogy rossz hírt kell közölnöm.
2022. jún. 22. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem voltak veled elégedettek, akkor mire adnának emelést? PIP egy második esély, hogy ne vágjanak ki.
2022. jún. 22. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Emelést a teljesítményért adnak, egyértelműen a cég nem elégedett a teljesítményeddel, tehát miért is adna?

Illetve hova akarnád továbbvinni? Fizetésemelést nem köteles adni egy cég, akkor ad amikor akar, akkor se köteles adni, ha te vagy a legjobb munkavállaló.

2022. jún. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!