Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem tudom megtalálni...

Miért nem tudom megtalálni azt amivel valójában foglalkozni szeretnék? Milyen munkát kellene csináljak?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok és anyuka. Saját lakásban élünk,amit a férjemmel vásároltunk a megdolgozott pénzünkből. Nagyon sok mindenhez értek és szeretek is csinálni,de semmi sem volt még amire azt mondhattam volna,hogy ezt akarom csinálni évekig. Nem félek a munkától,csak nem találom a hivatásom. Veletek is volt ilyen? Hogyan éltétek meg lelkileg?

2022. jún. 25. 18:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én 36 éves vagyok és szinte véletlen jött a szakma amit választottam. Szerettem is a munkám, de sok munkahely úgy gondolom, hogy sajnos megutáltatja veled a szakmát..(állandó kapkodás, robotolás, alacsony fizetés, felesleges munkafolyamatok, kevés ember)

Szóval ez eleve egy probléma.

El lehet menni vállalkozónak, de pl nőként ha még szeretnél másik gyermeket , akkor azt tudni kell, hogy vállalkozóként nem kapsz semmilyen ellátást ha szeretnél otthon maradni a terhességed alatt.

Különben meg sokan nem tudják, hogy mit akarnak mert az iskolarendszer nem foglalkozik vele, holott ez lenne a legfontosabb hogy segítség a fiatalokat, hogy rájöjjenek hogy mi az amiben ők jók lennének, miben tehetségesek, hogy milyen irányba tudnak elmenni és hogy ehhez mit kell tenni. Én azt gondolom, hogy be kellene iktatni a sok felesleges tantárgy mellé egy ilyen órát is, ami az önismeretről szól és arról hogy együtt felmérjék , hogy kinek milyen irány lenne megfelelő.

Különben meg még fiatal vagy, folyamatosan képezheted magad.

Én is most jelentkeztem az egyetemre.

2022. jún. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Örülök,hogy sikerült megtalálnod. Én már sajnos suliban is így voltam. Nem tudtam mit akarok igazán,így nem is mentem egyetemre. Amit nem is bánok,mert 24 évesen sikerült elérnem azt amit sokan még 45 évesen sem. És anyuka is nemrég lettem,szóval minden időben történt. Csak szeretnék már egy olyan munkát ahová jó bemenni dolgozni,még ha kemènyen is kell dolgozni.
2022. jún. 26. 10:52
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ki kell próbálni sok mindent. Aztán évek alatt kiderül, hogy mi az ami tetszik és mi az ami nem.
2022. jún. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is így vagyok, de szerintem meg nem kötelező életünk végéig egyfélét csinálni, ezért kell váltani.


Csináld azt, amit éppen szeretsz, tanuld azt, ami éppen érdekel, aztán később még lehetsz más.


Addig örülj, amíg megteheted, hogy válogass.

Sokan életük végéig csak egyfélét tudnak csinálni, mert a megélhetés nagy úr és nem tehetik meg, hogy kiszakadjanak pihenni meg önmegvalósítani a mókuskerékből.


Én azokat tartom szerencsésnek, akik már pici koruktól tudták, hogy mit akarnak csinálni és persze lelkesen is dolgoznak felnőttként. Rokonunk pl. imádja a mérnöki poziját és baromi lelkes, játszva keresi a fél millákat és kvázi hobbijából él, na ezt nevezem én sikeres életnek, de aki humán beállítódású/érdeklődésű vagy művészlélek, annak manapság is meszeltek.

2022. jún. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!