Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Sales-es azt jelenti, hogy...

Sales-es azt jelenti, hogy semmihez nem értő, nagydumás előadóművész?

Figyelt kérdés

Nálunk a cégnél én úgy veszem észre, hogy a "sales" emberek igazából nem értenek úgy konkrétan semmihez, bejönnek meetingekre néha de abból se értenek semmit, csak nagyban bólogatnak, meg osztják az észt a hatalmas, világmegváltó vízióikról, amit nyilván nekünk, mérnököknek kell majd megcsinálnunk.

Ez máshol is így van, a sales-esnek lenni annyit tesz, mint lyukat beszélni az ember hasába olyanról, amiről fingunk nincs?


2022. jún. 27. 09:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Azért megnézném, mit csinálnál a sales nélkül, mivel ők adják el a cuccokat
2022. jún. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%

Lényegében igen.

Van pár egyetemi csoporttársam akik elmentek kereskedelemben. Nagy kereskedő cégnél vannak ahol többféle gyártó terméke is bent van. Fogalmuk sincs a termelésről, hogy melyik termék milyen. Az számít nekik, hogy egy-egy termék után mekkora a jutalék. Engem hívogatnak, hogy ez jó cucc? Ez milyen? Ezt ti használjátok? De ebből nem is csinálnak ügyet. Azt szokták mondani "én kereskedő vagyok, az én dolgom az hogy eladjak".

2022. jún. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Hidd el sokkal többet keresnek mint te. :D
2022. jún. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
#3 Hát figyi, a mérnök gyakornokok kapnak annyit mint a sales-es, bérsávból tudom :D Úgyhogy kicsit mellé lőttél pubi.
2022. jún. 27. 11:23
 5/11 anonim ***** válasza:
nem, egyáltalán nem (persze megértem hogy a tanulatlan proli ennyit ért belőle)
2022. jún. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
#4 Nem lőttem mellé, valószínűleg noname cégnél dolgozol. Gagyi mérnök diplomáddal. :D
2022. jún. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
#5 Akkor mondd már el nekem, a tanulatlan prolinak, hogy mégis miért nem? Nagyon kíváncsi vagyok.
2022. jún. 27. 11:27
 8/11 A kérdező kommentje:
#6 Na jó, ezzel a hozzászólással be is bizonyítottad, hogy téged nem kell komolyan venni, mert csak egy bohóc vagy :D
2022. jún. 27. 11:29
 9/11 anonim ***** válasza:
#8 igen, mert trollkodok. :D
2022. jún. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 ascelpius ***** válasza:
100%

Egy sales-es eleve alapbér+jutalékért dolgozik (normális helyen) úgyhogy bérsávból sokra nem lehet következtetni: barátnőm sales-es orvostechnikai eszközök terén (vérelemző gépek és társai) és van hónap amikor csak az alapbért hozta haza és van amikor a jutaléka több misi mert kötött egy nagyobb szerződést. Ha éves szinten nézem, egyáltalán nem kell sajnálni őt :D


"meg osztják az észt a hatalmas, világmegváltó vízióikról, amit nyilván nekünk, mérnököknek kell majd megcsinálnunk."

Ez meg egy igenis fontos infó, a sales-es dolga felmérni éppenséggel mire van igény a piacon, mi az ami a többi versenytársnak sincs és ezáltal előnybe kerülni velük szembe. Lehet tervezni kék asztalt fa lábbal, de ha mindenkinek az a baja hogy nincs megfelelő piros szék, fém lábbal akkor sok értelme nincs az R'n'D-be egy csomó pénzt beleölni. És igen a mérnökségnek a dolga megmondani a sales-esnek, hogy "bocsi, de ilyet a büdös életbe nem fogunk tudni csinálni mert nincs hozzá technológiánk, de ilyen-olyan irányban tudunk innoválni valamit, vázold fel a vevőnek hogy neki megfelel-e"

2022. jún. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!