Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Volt aki már több év munkavisz...

Volt aki már több év munkaviszony után bukott meg kamu referencia miatt?

Figyelt kérdés

Még az előző munkahelyemre 2013-ban egy kamu referenciával kerültem be (még válság volt, mindenkitől ezermillió év tapasztalatot vártak el, én meg az anyagi csőd szélén álltam). Már nem ott dolgozom, de fülembe jutott, hogy az új HR-es elkezdett ránézni a 2010-2014 között bekerültek CV-ire. Pl ha valaki 8 éve jó munkaerő, és kiderül, hogy nem valós volt a CV, most kirúghatják? meg miért kezdtek ennyi év után ennek utána nézni?

Ismerős vállalkozásába dolgozok most, ő tud mindent mert 20 éve jóban vagyunk.



2022. jún. 30. 16:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem dolgozol már ott, nem hinném, hogy foglalkoznának veled, de ez nekem nagyon különös, hogy utólag, és ennyire visszamenően csinálnak ilyet, az már 10 éve volt.

Okosat nem tudok mondani, majd kérlek utólag számolj be mi történt, ha majd tudsz többet, nagyon kíváncsi vagyok.

2022. jún. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Max akkor csinálnak ilyet, ha valakitől indok miatt akarnak megválni. De hosszú ez az idő, általában már egy év után nem emlékeznek az emberre, 10 évre visszamenőleg eleve lehetetlen küldetés szerintem.
2022. jún. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem kis munka leellenőrizni. Nálam a 2016-os munkáltatóm cége már nem is létezik, 2018-ban szállított projektek már nem elérhetők. Nagyobb, neves cégek általában 5 évre visszamenőleg ellenőriznek, és azt is külsős background checkre specializált cégeken keresztül csinálják.

Egyedül akkor bukhatsz ilyesmivel, ha reklámozod, hogy kamuztál. Az oké, hogy rákényszerültél, de ha bevallod, az már ostobaságra vall, és nem feltétlenül dolgoznék veled.

2022. jún. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!