Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehetnék fizikus a...

Hogyan lehetnék fizikus a paksi atomerőműnél?

Figyelt kérdés

2022. júl. 2. 17:37
 1/5 anonim válasza:
18%
egyébként ott mit csinál egy fizikusm? vagy egy mérnök? sose értettem, hogy mit dolgoznak ott, csak mindig az megy, hogy nekkora fizetést kapnak.
2022. júl. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%
Van valami bulvárhír ezzel kapcsolatosan, vagy honnan került elő a téma? :)
2022. júl. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
elvégzel egy egyetemet, majd a diplomáddal a kezedben jelentkezel a meghirdetett állásra.
2022. júl. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"egyébként ott mit csinál egy fizikusm? vagy egy mérnök? sose értettem, hogy mit dolgoznak ott, "


Azért egy portásra mégse lehet rábízni egy hasadóanyagokkal telepakolt reaktort, hogy "Józsi bácsi, ha ez a piros lámpa villogni kezd, akkor húzza meg azt a sárga kart."

2022. júl. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
75%

Ha már végzett fizikus vagy, úgy, hogy jelentkezel oda nyitott pozícióra (ha nem találsz olyat, ami pont megfelel, akkor legalább az önéletrajzod elküldésével, hátha van olyan, ahova beférsz). Gondolom egyébként nem ez a helyzet, mert ez elég egyértelmű. Viszont, annak, aki kérdezte mit csinál ott egy fizikus:

[link]

[link]



Ha még nem vagy végzett fizikus, akkor el kell végezned a megfelelő egyetemi képzést. Én a BME-t ismerem (és ajánlom*), itt a fizikus vagy energetikai mérnök/atomenergetika specializáció BSc-t és a fizikus/Nukleáris technológia specializáció MSc-t kell elvégezned. Nem tudom egy ELTE fizikus BSc képzés mennyire más, ahogy most ránéztem ott nincs nukleáris technika specializáció, egy tárgy van mutatóba az utolsó félévben a sima fizikus specializáción.

Ha még középiskolás vagy, akkor felvin nézz utána, hogy milyen követelményei vannak ezeknek a szakoknak.


[link]


*Olyan értelemben ajánlom, hogy az egyetemek közül. Egyébként két közeli ismerősöm van, aki atomfizikán végzett, egyikük sem oda ment el dolgozni, nagyon jellemző, hogy a fizikusok némi átképzéssel inkább programozni mennek el. Sokkal jobban fizet, plusz nem is Paksra kell lemenni. De ha neked akkor is ez lesz a célod, ez megteremti az utat, az biztos.

2022. júl. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!