Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehet ilyet csinálni, hogy...

Lehet ilyet csinálni, hogy felmondok, és a munkanélküli segély idején nem munkát keresek hanem átképzem magam?

Figyelt kérdés

Egyébként Ausztriában dolgozom már pár éve, és itt 20 hétig jár munkanélküli, az addigi nettó fizetésem 55 százaléka.


Ha esetleg erre az elhatározásra jutnék, mert meguntam az aktuális munkám, az két ok miatt lehet:

- másféle mérnökként át akarom képezni magam egy IT területre mert az jobban fizet (talán kezdésként nem, de utána nagyobb ütemben növekszik)

- maradnék a mérnöki szakterületemen és egyéni vállalkozás vagy társas cégalapítás alapjait kezdeném felépíteni, hogy azzal keressek igazán jól


Minimális alapjaim már vannak, de ezekre jelenlegi munkám mellett nem igazán lenne idő rendesen, de ha 20 hétig kapnék egy önfenntartáshoz több mint elegendő munkanélküli segélypénzt, dolgozni nem kellene, akkor lenne időm beletanulni akár egyikbe, akár másikba, és közben fizetve is lennék valamennyire.


Lehet ilyet csinálni, vagy ez csak elméletben működik? Nem ütközik valamilyen jogi akadályba, hogy nem is akarok munkát vállalni? (persze azt hazudom, hogy igen) Mérnökként nem lenne nehéz másik állást találni, ha akarnék, de tanulni akarok majd, persze bármiféle tanulói jogviszony nélkül, otthon, önállóan.


Kivitelezhető?



2022. júl. 3. 17:25
A kérdező szavazást indított:
Szabályokba ütközik, nem fog így működni, hogy kapod a pénzt de nem keresel állást, csak önállóan tanulsz
Működhetne, de ez az idő kevés az IT-re való átképzésre, viszont saját vállalkozás terveinek felépítéséhez elég lehet a már meglévő szakmában
Működhet és össze is jöhet bármelyik terv, ha hasznosan töltöd ezt az időt a segély ideje alatt. De kockázatos.
Inkább a meglévő munka mellett abból a kevés szabadidőből egy keveset szánj rá, és csak akkor lépj ki ha már stabil alapokon áll a terv, az a biztos
7 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
74%

Nekem csak érettségim van, szóval hozzád képest tanulatlan tuskó vagy, de:


- Ausztriában kizártnak tartom, hogy tudj így mutyizni, rokonom is kinn dolgozik, amikor munkanélkülin van komolyan ellenőrzik, hogy jár-e neki

- 5 hónap alatt hogy tudod átképzeni magad?

- Inkább valami osztrák fórumon kéne érdeklődnöd erről, vagy redditen.

2022. júl. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az átképzés nem teljes átképzés lenne, mert a matematikai alapokat megtanultam egyetemen (és még sok mást is, ami a két képzésen hasonló), illetve programozásból is konyítok némi minimálisat már, erre az alapokra lehet építeni.

Mutyizni pedig... hát tudod én kelteni tudom a látszatát annak, hogy próbálok állást találni, csak hát jaj véletlenül úgy alakult, hogy egyik sem ajánl olyan lehetőséget, ami nekem megfelelő lenne...

Arra nem kötelezhetnek, hogy mindenképpen fogadjak el egy állásajánlatot, ami nem tetszik.

2022. júl. 3. 17:38
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem simán lehetséges. Én nem így csinálnám, főleg a második opciót inkább állás mellett csinálnám, az elsőt meg szintén munka mellett csináltam is. De szerintem ezzel semmi gond nincs.
2022. júl. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
68%

1-es.


Túl nagyra vagy az érettségi bizonyítványoddal.

Az érettségid a mai világban, konkrétan szart sem ér, csak úgy közlöm, hogy képbe legyél.

Ha nincsen egy szakmunkás bizonyítványod, amiben van minimum 5 gyakorlatod, vagy diplomád, ami megint csak 5 év gyakorlat, akkor semmit nem érsz, az érettségiddel!

Az érettségi 20-30 évvel ezelőtt volt nagy szám, a mai világban NEM ÉR SEMMIT!!!

2022. júl. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!