Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tehet a munkáltató ha nem...

Mit tehet a munkáltató ha nem dolgozom le a felmondási időt, de a szerződésemben a felmondási időről nem esik egy szó sem?

Figyelt kérdés
Ilyenkor is követelheti egyáltalán?

2022. júl. 6. 16:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor egy hónap a felmondási időd
2022. júl. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Beperel.
2022. júl. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Beperelhet és kártérítést követelhet rajtad, hogy nem tettél eleget a Munka Törvénykönyvében foglalt kötelességeidnek, és nagy valószínűséggel meg is nyeri ellened a pert. A munkaszerződésben nem is kell hogy szó essen felmondási időről, mert erről a Munka Törvénykönyve rendelkezik, ami rád is vonatkozik.


2012. évi I. törvény

a munka törvénykönyvéről *

X. fejezet

A munkaviszony megszűnése és megszüntetése

39. A felmondási idő

68. § (1) A felmondási idő legkorábban a felmondás közlését követő napon kezdődik.


(2) A munkáltató felmondása esetén a felmondási idő legkorábban az alábbiakban meghatározott tartam lejártát követő napon kezdődik:


a) a betegség miatti keresőképtelenség, legfeljebb azonban a betegszabadság lejártát követő egy év,


b) a beteg gyermek ápolása címén fennálló keresőképtelenség,


c) a hozzátartozó otthoni gondozása céljából kapott fizetés nélküli szabadság.


(3) A (2) bekezdésben foglaltakat csoportos létszámcsökkentés esetén abban az esetben kell alkalmazni, ha a (2) bekezdésben meghatározott körülmények a 75. § (1) bekezdés szerinti tájékoztatás közlésének időpontjában fennálltak.


69. § (1) A felmondási idő harminc nap.


(2) A munkáltató felmondása esetén a felmondási idő a munkáltatónál munkaviszonyban töltött


a) három év után öt nappal,


b) öt év után tizenöt nappal,


c) nyolc év után húsz nappal,


d) tíz év után huszonöt nappal,


e) tizenöt év után harminc nappal,


f) tizennyolc év után negyven nappal,


g) húsz év után hatvan nappal


meghosszabbodik.

2022. júl. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A kártérítés az 1 havi, szerzodesben feltuntetett havi fizu bruttoja? Vagy mennyi.?
2022. júl. 6. 17:21
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen kb 1havi bered.


Am tavolleti dij, de kb ugyanaz.

2022. júl. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
60%
Írasd ki magad betegállományba.
2022. júl. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"A kártérítés az 1 havi, szerzodesben feltuntetett havi fizu bruttoja? Vagy mennyi.?"


A felmondási időre járó távolléti díjadnak megfelelő összeget lennél köteles megfizetni a munkáltatónak. Ez nem tipikus "kártérítés", és simán bruttó összegről is beszélhetünk.


Kártérítést bírósági úton követelhet a munkáltató, ha bizonyíthatóan kára származott a "hirtelen" távozásod miatt.


Mivel az MT szerint a le nem töltött felmondási idő konkrétan azt jelenti, hogy jogellenesen szüntetted meg a munkaviszonyodat, ezért attól kezdve a munkáltatónak 30 napja van arra, hogy munkaügyi pert indítson ellened.

Pert többnyire csak akkor indítanak, ha valóban nagyobb kárt okoztál. Egyébként kb. 1 havi távolléti díj miatt biztosan nem fognak.

2022. júl. 7. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Annyi kárt okoztam hogy most neki kell dolgoznia helyettem, plussz még van 2 ember rajta és rajtam kívül. Tehát 3man vannak arra a munkára amit én egyedül végeztem, és miután fizikailag tönkre mentem miatta, léptem
2022. júl. 7. 12:32
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem gondolnám, hogy nagyon kavarna Veled kapcsolatban a munkáltató. Amit leírtál, az nem a tipikus károkozás. Ilyen akkor is előfordulhat bármikor, ha lebetegszel és kiesel a munkából.


Viszont azt nem tudom, hogy mi vezetett odáig, hogy nem akarod ledolgozni a felmondási időt, ami az esetedben 30 nap lenne. Nyilván okod van rá, ezt Te tudod. Valamit a munkáltatót is Te ismered, hogy mennyire bosszúálló típus. Foglalkozna a dologgal tovább vagy sem.

Mindenféleképpen 30 napja van rá. A határidő jogvesztő! Utána már hiába perelne.

2022. júl. 8. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"...hogy mi vezetett odáig, hogy nem akarod ledolgozni a felmondási időt,..."


Bocsánat, javítok: Nem ledolgozni a felmondási időt, hanem letölteni.

Ugyanis a felmondási idő bármivel eltelhet. Akár keresőképtelenséggel, akár szabadsággal, akár munkával. Semmi nem szakítja meg, a meghatározott idő elteltével letelik és az utolsó nappal megszűnik a munkaviszonyod.

2022. júl. 8. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!