Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hol és hogyan tudnék 2 millió...

Hol és hogyan tudnék 2 millió forintot a lehető legolcsóbban Euróba átváltani DEVIZÁBAN?

Figyelt kérdés

Azért deviza, mert az gondolom olcsóbb.


Ha mégis bemegyek egy random pénzváltóba, akkor átváltanák nekem a 2 milliót azonnal vagy mi ennek a procedúrája?

Gondolom nem mert kártyán van a pénz azt pedig drága lenne kivenni és nem is akarom készpénzben tartani.


Esetleg van valami nagyon biztonságos online szolgáltatás ahol számlát lehet nyitni amire egyből tehetem az átváltott eurómat és nem kell személyesen bemenni mindenféle hülye macerával hanem otthonról megoldható?


Szabadulni akarok a forintalapú megtakarításomtól, mert a magyar gazdaság az utolsókat fújja.



2022. júl. 6. 18:57
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsi, rossz kategória. Légyszi tegyétek át a "banki ügyek, kamat, hitel" kategóriába.
2022. júl. 6. 18:58
 2/8 anonim ***** válasza:
correct change vagy revolut. de van más lehetőség is
2022. júl. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
transferwise/wise
2022. júl. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%

Minek?

Atvaltod most, aztán majd 500huf/eur elérésekor visszavaltod? 🤔 Te vennél akkor forintot?


Vaaagy, tartod amíg újra 416 nem lesz az árfolyam? Akkor viszont valtanod kell, különben buksz rajta.


Szóval ahol most eurót akarsz venni ugyanott kell majd viaszavaltanod.


Es akkor a váltás költségekről nem is beszéltünk.


Szoval: mi a terv? 🤔

2022. júl. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#4: Én se tudom, hülye vagyok a pénzügyekhez, sose tanultam, ezért is a kérdés.


De azt laikusan is ki lehet jelenteni, hogy tök mindegy mennyiért veszek eurót. Ha 2-6-24 hónap múlva az utcán fogják sepregetni a forintot, akkor lesz némi pénzem euróban ami érni is fog valamit.

Én az államcsődtől félek, amúgy nem vennék eurót, ha tudnám, hogy idővel visszamegy 400 alá.

2022. júl. 6. 19:37
 6/8 anonim ***** válasza:
egy hete vettem dolcsit, ma visszaváltottam:)
2022. júl. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az EU-n belül nem tudsz csődbe menni. A görögök sem mentek csődbe...
2022. júl. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
95%
A görögök is csődbe mentek, de mivel euro van náluk, ezért az eu jótállt értük. Ilyen módon nem mentek csődbe, de a hiteleiket nem tudták fizetni, ami csőd. Jelenleg pl oroszország is csődben van, de annak sincs különösebb jelentősége, mert pl a háborút tudja folytatni, a nép nem lázad fel, az állam működőképes maradt.
2022. júl. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!