Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Babakötvény vs befektetési...

Babakötvény vs befektetési arany. Melyik jobb befektetés hosszú távra?

Figyelt kérdés

Bartha Károly videója ihlette a kérdésemet. Most nem tudom belinkelni, de ha úgy

van megkeresem.

A lényeg, hogy ő befektetési arannyal foglalkozik, és egy videóban kifejti miért jobb, mint a babakötvény.

Bár most azt mondják fenn van az aranynak az ára, de hosszútávra (akár 18 évre) akkor is jó befeketetés, nem?

Sajnos laikus vagyok, csak olvasgatok, de nem eleget. :)



2022. júl. 15. 13:03
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Amúgy vágom, hogy ez a pali is csak azért csinálja ezeket a videókat stb., hogy meggazdagodjon belőle (még jobban), neki ez üzlet, és nem az embereket akarja segíteni.

Meg ha vennék is aranyat, nem hiszem, hogy tőle.

2022. júl. 15. 13:06
 2/17 A kérdező kommentje:
Csak azt akartam ezzel mondani, hogy azért nem dőltem be neki egyből, de van benn valami amit mond.
2022. júl. 15. 13:07
 3/17 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nincs fent az arany ára, 1 éves periódusra tekintve. Szóval ebben biztosan hazudik akkor.

Egyébként az arany alapvetően értékálló befektetés, mert legalább az inflációt követni szokta, többnyire.

2022. júl. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Ja hogy fenn az arany ára azt nem ő mondta, hanem itt írták másik kérdésemnél.

Szóval akkor te az aranyra szavazol? Mert ez most nem egyértelmű teljesen. :D

2022. júl. 15. 13:21
 5/17 anonim ***** válasza:

Senki se tudja megmondani, hogy 18 év múlva hol lesz az arany ára.

Ez spekuláció, vagy bejön, vagy nem.

2022. júl. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
De nem is ez volt a kérdés. Hanem hogy ti babakötvénybe vagy aranyba fektetnétek inkább a gyereketeknek. Melyik a biztosabb?
2022. júl. 15. 13:29
 7/17 anonim ***** válasza:
39%

A babakötvény semmit sem ér, az infláció miatt teljesen eltünik az értéke.

Kérdezd meg, ezelött 10 évvel mennyit fizettek be az emberek, és nézd meg, az az összeg most mennyit ér. Egyböl rájössz, hogy semmit.

Az arany szintén elég bizonytalan, mert az is megy az inflációval.

2022. júl. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

A babakötvénynek a kamata fixen az inflációhoz van kötve. Az biztos, hogy annyi lesz.

Nem fognak hozzányúlni. A felhasználásához hozzá nyúlhatnak.


Tehát egyfelől ez eléggé biztos, másrészt az, hogy 18 évig semmiképp nem férsz hozzá, és a joglakotó bármikor belenyúlhat az kockázat.


Az arany esetén meg minden tényező bizonytalan.


Mindent összevetve a biztosabb a babakötvény. De vannak rizikói.

Az arannyal meg lehet többet nyerni.

2022. júl. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
30%
Ha babakötvénybe teszed a pénzed, havi tízezer Ft-ot, akkor 18 évesen kap a gyerek KÉT milliót! EZ már most is nevetséges összeg, 18 év múlva meg vehet egy kiló kenyeret érte.
2022. júl. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
Plusz a KSH által közölt inflációt veszi alapul ami torzított adat, valóságban sokkal nagyobb. Én inkább aranyat vennék, nem bíznám a pénzem az államra.
2022. júl. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!