Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha nagy szakemberhiány van,...

Ha nagy szakemberhiány van, hogy lehet hogy több szakmunkás ismerősöm nem tud elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
2 középiskolai haverom, az egyik autószerelőnek tanult, ő most gyárban van gyártósoron. A másik CNC Forgácsolónak tanult, ő meg valami pulykatelepen dolgozik ahol a saját bevallása szerint be sem jelentették rendesen.

2022. júl. 19. 23:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%
Nekem meg van egy 5-ös villanyszerelő bizonyítványom, de épeszű ember nem bízná rám a villanyszerelést😉
2022. júl. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%

A szakmunkáspapír az még közel sem elég, gyakorlat is kell, minimum 4-5 év.

10 éve dolgozok burkolóként, és még most is tudnak néha újat mondani, más szakemberek.

2022. júl. 20. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
De hát hogy helyezkedjen el az ember, ha mindenhova gyakorlatot kérnek?
2022. júl. 20. 00:48
 4/12 anonim ***** válasza:
82%
Hol lakik? Ha nem Bp, Sopron vagy Győr, akkor ennyi. Engem Bp-re szültek, amikor megkaptam az autószerelő érettségi bizonyítványomat semmit nem tudtam és magas volt a munkanélküliségi ráta is. Ennek ellenére pár napon belül lehetett autószerelő állást találni. Kontárkodtam pár évig, tengtem-lengtem egyik szervizből a másikba, aztán végül valamennyire kikupálódtam. Az a baj, hogy ha valaki nem helyezkedik el a szakmájában, akkor nagy eséllyel marad élete végéig a betanított munka minimálbérért. Viszont ha nem a fent említett városokban vagy a környékén lakik, akkor nem fog elhelyezkedni pályakezdőként a szakmájában, mert képtelenség, így a kör bezárult.
2022. júl. 20. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
69%
Hát mondjuk egy komuves vagy ács végzetseggel sztem lehet válogatni jelenleg a munkahelyek között.
2022. júl. 20. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%
Mert a papír valszeg megvan nekik, de nem értenek hozzá.
2022. júl. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
94%

A válasz nagyon egyszerű.

Nem szakemberhiány van, hanem normális, jó szakemberhiány van.


Ugyanezt látom IT(programozás területen). Jelentkeznek, de nem tudnak kb semmit mellé meg nettó 500 ezret akar keresni úgy, hogy értéket is alig tud teremteni a cégnek.

2022. júl. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
96%

Tapasztalt munkaerőből van hiány.


A képzés semmit sem ér mert nem tanítanak használható tudást így nem is fogják őket fölvenni.

2022. júl. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésben benne is van a válasz:


szakemberhiány van és nem gyakorlatlan szakmunkás bizivel rendelkezőkből van hiány.


Szerintem óriási probléma van az oktatás/szakképzés minőségével!


Az iskolákban csak beszedik a sok pénzt, aztán a rengeteg elavult elmélettel le is tudják az egész oktatást (pl. mindent megtudsz az adott szakma eredetéről, latin kifejezéseiről, jeles képviselők tevékenységei, évszámai, törvényei, elméletei stb stb), aztán tartanak papíron vagy online egy pár gyakorlati órát, amelynek 90%-a abból áll, hogy a tanuló nem csinál semmi hasznosat a gyakorlatban, aztán miután a vizsgán visszamondja, ami le volt gépelve, akkor kezébe kapja az ötös bizit és viszlát, jön a következő csoport.


Persze a munkáltatónál rögtön kiderül, hogy az elméleti ötös a kutyát nem érdekli, tessék, itt a próbamunka csináld meg, aztán megy a pislogás.


Aztán a munkáltató is sír, hogy nincs ember, mert hiába jelentkeznek hozzá százan, frissen végzettek, hát neki nincs kapacitása és még 3-4 éve arra, hogy megtanítsa azt, amit a szakképzőnek kellett volna....


Hát így megy ez!


A szakmát szerintem nem tanulni kell, hanem csinálni és úgy tanulod meg!

2022. júl. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
A kormány jól bepalizta az embereket hogy ne menjenek egyetemre/főiskolára a proli meg be dőlt hogy majd szakmunkásként milyen jó lesz. A nép butitása a cél így könnyebben meg lehet a birkákat vezetni. Én is ismerek jó pár munkanélküli vagy nem a szakmájában dolgozó szakmunkást, villanyszerelőt, kőművest, festőt konkrétan, pálya kezdőként nem kaptak esélyt volt aki lelépett külföldre. Szóval ezek után ki az az elmebeteg aki szakmunkásnak "tanul"? Csak azok akik egyébként is tanulási nehézségekkel küzdenek vagy nem akarják kicsit sem megerőltetni magukat.
2022. júl. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!