Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri magyar kis- és középvál...

Megéri magyar kis- és középvállalkozásban dolgozni?

Jelenleg gyakornok vagyok egy autóipari multinál de ez a szigorú szabályozottság és kontrollálás nagyon zavar. Szerintetek érdemes majd főállásban egy kisebb magyar céghez jelentkezni? Úgy hallom másoktól, hogy sokkal szabadabb a légkör és jobb a csapatszellem.

Ha esetleg fontos infó: utolsó éves műszaki menedzser hallgató vagyok projektmenedzser szakirányon.

2022. júl. 23. 17:31
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
Hát az attól függ. Ha nem zavar hogy 4 órára jelent be mimimálbérre aztán zsebbe meg fizet annyit amennyit épp kedve van akkor megéri.
2022. júl. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%

Nem. Sokkal több a feketézés, alacsonyabbak a fizetések, toxikusabb a céges kultúra, autoriterebbek a főnökök, gyakoribb a fizetetlen túlóra. Annyiból általában szabadabb a légkör, hogy valószínűleg nem rúgnak ki egy kis cigányozós-b*zizós viccelődésért, ez tény.

Ezt egyébként négy cégben szerzett személyes tapasztalatom mondatja velem, de a környezetemben is ezt látom. Naivan, fiatalon azt gondoltam, hogy magyar céghez akarok menni, mert nekünk kell felépíteni a magyar gazdaságot, más nem csinálja meg helyettünk, én majd nem viszem külföldi céghez a szakértelmem. Végül több, mint 10 évet húztam le ilyen helyeken. El sem tudom képzelni hol tartanék, ha ezt a 10 évet olyan cégeknél töltöm, ahol több pénz és lehetőség van. Ez az egyetlen dolog, amit igazán megbántam az életemben.

2022. júl. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Váltottam pár éve multis közegből KKV-ba, vissza is mentem hamar.

Szakmailag sokat fejlődtem, nagyobb volt a hatásköröm, érdekesebb és felelősségteljesebb feladatokkal. Nem volt probléma a bejelentéssel sem, persze. Ez mindenképp pozitív. Minden más negatív.

- igénytelen, lepukkant munkakörnyezet

- toxikus légkör, együgyű kollégák, nulla tolerancia egymás felé

- rosszabb pénz (én ugyan többet kerestem a korábbi multis helynél, de jóval összetettebb feladatokra. Ugyanerre a feladatra a multi adott volna többet)

Sokat lehet tanulni, de sok kompromisszummal... Helye válogatja.

2022. júl. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én 8 évet voltam KKV-nál, utána multi és soha nem mennék vissza.

Ezt úgy mondom, hogy szerintem viszonylag jó helyem volt, a tulajfőnök rendes ember volt, viszont:

- teljesen ötletszerű, naponta változó határidők, irreális elvárások, a 8 évből 5x végigdolgoztam a karácsonyt - ez nem azért volt, mert a főnök/sales/PM szívatni akart minket, hanem mert az ügyfelek úgy álltak hozzánk, hogy a KKV-vel fel lehet törölni a padlót, ha kell a projekt menjetek le kutyába

- az lett a kisgóré aki régebben volt a cégnél vagy a főni fiának a haverja volt, az előrelépéshez nagyon mást kellett megugrani akkor, ha csak pár éve voltál ott vagy nem voltál valakinek a valakije

- a fizetéseknél valóban volt egy kis "kreatív adóoptimalizálás" hogy finoman fogalmazzak.

A multinál legalább világosak a szabályok és sokkal inkább ugyanaz vonatkozik Józsira és Bélára.

2022. júl. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nem, nem éri meg. Csak mutyi megy, meg lehúzás. Béremelés is csak akkor van, ha kiKÖNYÖKöd magadnak. Ehhez persze tudni kell mikor vagy alkupozicióban.
2023. máj. 12. 18:58