Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mindenkinek emelik a bérét az...

Mindenkinek emelik a bérét az infláció miatt? Ebben az esetben nekem is jár?

Figyelt kérdés

Rengeteg helyen emelik a béreket 9%-al az infláció miatt, illetve hallottam hogy ez nem jófejség, mert kötelező a cégeknek.


Ezt kötelező minden munkáltatónak megadnia?


Valamint ebben az esetben járna-e nekem szetintetek, valamint mikor lenne esedékes szólnom hr-nek ezügyben?


Most telt le a 3 hónap próbaidőm, lehet még korai lenne rögtön 9% emeléssel zargatni őket.

Viszont a 2 éves szerződésem szerint, 6 havonta van "guaranteed performance pay review", ami félévente olyan 7-10%-ot jelent.


Munkatársam megkérdeztem az inflációról, azt mondják nem kapunk szerinte, hisz félévente emelnek fizut ígyis. Viszont ez az emelés a teljesítményen és a tapasztalatszerzés után jár. (Ez egy ilyen pályakezdői, tréninggel indulós 2 éves program)

Ha ezen felül nem jár a 9% inflációs emelés, akkor olyan mintha nem is emelnének, valamint 1 év után nem lesz érdemes maradnom, hisz más multinál abban az esetben lazán 100 ezer bruttóval többet kapnék...


Tehát szerintetek jogilag kötelesek lesznek adni a megbeszélt 6 havonta lévő 7-10%-on felüli emelésen kívűl, inflációval megegyező béremelést is?


Ez egy külföldi cég, és sokan külföldről költöztünk Magyarországra, nem hiszem hogy nekünk kéne meginni annak a levét hogy beszakad minden másnap a forint.


Szerintetek mikor lesz érdemes beszélnem erről a hr-el? Amikor jön majd az első 6. havi performance pay review?



2022. aug. 2. 11:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

illetve hallottam hogy ez nem jófejség, mert kötelező a cégeknek.


Tovább nem is érdemes olvasni. Egy előírás van, el kell érje a minimálbért/garantált bérminimumot, ennyi. Az infláció senkit nem érdekel.

2022. aug. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
nem
2022. aug. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Tehát akkor mégis jófejség?

A többiek kaptak 9%-ot, de mi consultant-ok külsős céggel nem.

2022. aug. 2. 11:40
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
Hogy lenne már kötelező?
2022. aug. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
Miért lenne kötelező?
2022. aug. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező, a céges fix emelés meg teljesítményalapú.

Most járt le a próbaidőd, majd a következő körbe talán már bekerülsz. Most mégis mire járna? Még teljesítményed sem volt

2022. aug. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Most már késő fizetésemelésért harcolni. Amikor belépsz egy céghez, akkor kell kérni olyan alapbért, amivel el vagy néhány évig. Ha van félévente 7-10% emelés, annak meg csak örülni kéne, mert sok helyen évente emelnek kb. 4%-ot vagy semennyit.

Ezért aztán a tapasztalat szerint a munkahelyváltás hozza mindig a jelentősebb bérnövekedést. Én pl. mérnökként 6 évvel ezelőtt nettó 170-el kezdtem, akkoriban egy pályakezdőnek ez nem volt olyan rossz bér az építőiparban. Ha még mindig ott dolgoznék, akkor most keresnék mondjuk kicsivel netto 200 fölött. Mivel váltottam, ennek most több mint a dupláját kapom plusz a bónuszokat.

Ha már a próbaidő alatt keveselled a bérezést, vagy ahhoz képest aránytalanul sok/nehéz a munka, akkor 2 évig ne maradj ott!

2022. aug. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
92%

Nem kötelező emelni, minimálbért kell elérnie. Hogyha most járt le a próbaidőd egyébként nem is jogos a követelésed, hiszen kezdés előtt olyan bért alkudtál ki, a munkáltatód olyan bért fogadott el, ami mindkettőtök számára elfogadható. Az elmúlt három hónapban pedig nem történt 9% inflálódás, hanem a kb 13% januártól indult.


Hogyha elégedetlen vagy a fizetéseddel, nem kellett volna próbaidő után ott maradnod, mert most már felmondási időd is van.

2022. aug. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
89%

Kötelező emelés xddddddddddd

Ilyenkor azért megértem azokat,akik nem adnának mindenkinek szavazati jogot

2022. aug. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem emeltek csak az országgyűlési képviselőknek. Pedig eddig is jól kerestek.
2022. aug. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!