Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy szoftvertesztelő Svájcban/...

Egy szoftvertesztelő Svájcban/Németországban mennyit kereshet?

Figyelt kérdés

Az ottani árakhoz képest Svájcban/Németországban mennyire lehet jól élni ebből a pénzből?

Nem rám vonatkozik a kérdés, csak ismerek valakit, aki ezzel foglalkozik és tervezi, hogy a fenti országok valamelyikébe megy. Én ezen azért lepődtem meg, mert azért informatikai területen itt Magyarországon is nagyon jó fizetések vannak szóval egy jó életszínvonalat itt is biztosít. Ott külföldön persze gondolom még nagyobb fizetés és még jobb életszínvonal. Ha meg ingázik haza vagy egy idő után visszaköltözik, akkor gondolom szintén jól kijön itthon az ottani fizetéséből. Tőle nem mertem rákérdezni ilyenekre, mert szerintem nem illik fizetésről kérdezni, meg még amúgy is csak keresgél és beadja a jelentkezését, de érdekelne, hogy azokban az országokban kb. mennyit keres egy szoftvertesztelő. Nem mintha az akarnék lenni, csak érdekel, hogy egy olyan munka, ami még itt is elég jól fizet, ott mennyit fizethet.

Az ottani élelmiszerárakhoz és albérletárakhoz képest is jó?



2022. aug. 4. 11:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Én fejlesztő vagyok, pont interjúzok Google Zürich-hez, L5 (senior) szint ilyen 300K CHF körül van, L6 4-500K, L7 6-900K, Principal és Distinguished meg csillagos ég kategória.

A tesztelői fizuk nyilván alacsonyabbak, de azokról nincs infóm.

Németország kifejezetten szarul fizet a jól fizető európai országokhoz képest.

2022. aug. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Elég jól… én ápolóként a magyar fizetésem 10x-ét keresem, a párom szoftverfejlesztőként az én svájci fizum kb dupláját kapja.

Olyan jól élünk, hogy a kiköltözés előtt el sem hittem volna. Még ha én nem is dolgoznék és el kellene tartania, akkor is ugyanezen a szinten tudnánk tartani az életszínvonalunkat, legfeljebb kevesebbet tennénk félre.

Mi Zürich agglomerációban bérelünk egy új építésű, kb 100 nm-es lakást 2600 CHF-ért.

Kajára 2 főre elmegy havi kb 1000 CHF, nem szoktuk számolni mire mennyit költünk.

2022. aug. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szoftvertesztelő elég tág fogalom. A senioritási szint sem mindegy, hogy hány éves tapasztalatot tud felmutatni és milyen cégeknél.


Manuális tesztelőként én nem hiszem, hogy akár itthon, akár külföldön (az ottani viszonyokhoz mérten) magas színvonalú életet tud élni.


Automatizált tesztelőként jobb a helyzet, úgy már elég jó fizetést lehet keresni kb. 8500 - 10 000 CHF körül egy hónapban


Cloud DevOps - CI/CD automatizációs mérnökként, ahol a tesztek mögé pipelineket is kell építeni, hogy sikeres tesztek esetén milyen folyamatok menjenek végbe és nem csak a tesztelési részt érti hanem mellette képes komplexebb felhőinfrastruktúrát konfigurálni és orchestrálni akkor nagyon magas bérre számíthat, kvázi garantált a luxus. (Persze ez nem tisztán tesztelői állás)

2022. aug. 5. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

MO -n csak egy közepes réteg IT -snak van egész jó fizetése. Többieknek csak MO -hoz képest van jó fizetése.


Megélhetést nem lehet csak ebből leszűárni, pláne nem abból kinti, jövedelmeket, árakat magyar fizetésből magyar árakhoz viszonyítva szűkíted le.

Számok szintjén ez de azért nagyok sok minden más is van...


Számok szintjén olyan 60-75k éves fizetés az alap.

Lehet fujjolni meg óó meg izé, de mondom nem számok alapján ítélünk egyedül.

Olyan 90-100k éves környéke az átlag IT -s fizetés. Igen tudom 1m re gondol mindenki.


Sokmindentől függ. Cégtől, munkakörtől, teljes állásban van vagy csak 80% -ban dolgozik. Igen itt ilyen is van. Attól is függ hol van a cég.


Külföldi nagy multik jobban fizetnek, de oda bejutni jóval nehezebb. Ha tanulmányaid alatt kapcsolatba kerülsz velük akkor könnyebb.

Amúgy azt részesítik előnyben aki helyileg eleve itt van. Ott sem mindenki 300k bruttóval kezd. Nagyon nem.

Ami keveseknek fog tetszeni az a kor. Nem mondják, írják de ha már idősnek gondolnak akkor ha nem itt vagy szóba sem állnak veled.

Mi van ha nem nagy nemzetközi multikhoz pályázol? Pf cége válogatja, a kicsik szóba se állnak veled. Amelyik tudja hogy nemzetközi piac fontos azok számításba vesznek de megint a kor és hol lax éppen fontos.

Munkaidő hivatalosan 8:30 perc és a szünetet le lehet dolgoztatni a cégeknek.

Nem kötelező persze, cége válogatja. Van hogy hajtás van és akkor felejtsd el a 8 órát. 10-12 is bele szalad. Lazsálás nem fér bele.


90-100 -at meg lehet kapni. Többnyire

Amúgy van egy érdekes dolog hogy ahol van 13 havi fizetés ott az éves fizetés 13 felé osztódik, nem 12 felé, tehát nem év végi "ajándék" pénz, hanem benne van a tervezett költségekben ilyen szinten. Jó tudni ha valaki kap 100k -t és a fizu papírján 8333 -bruttóra számít, és 7692 lesz.

Nem kell félni meg lehet élni ebből.

Egy fő drágább helyen összehúzva semmi luxus kijön 2000 körül.

Nettó fizetés kantontól függ mert mindenhol mások az adószabályok. (30-36% közötti az elvonás ezen a szinten. Minden kantonban megvan a teljes fizetési palettára mekkora az adótartalma 100CHF -es lépésenként, és az is számít hogy egyedülálló, elvált, özvegy van -e gyereked, mennyi van stb stb. Tehát alacsonyabb fizetéshez alacsonyabb adótartalom van)

Egy 3-4 tagú család drágább környéken is megél nettó 4500-5000 ből.

(Szórakozás kocsikázás, autó fenntartás az ezen felül van)


Üresen lehet pályázgatni, de érdemes tudni hogy a HR -es mindenről is akar papírt. Az hogy te 10 éve ezt csinálod az neki majdnem nulla. Papír hogy van képesítésed. Sokan tudják hogy azért IT ban ez nem úgy van hogy izé, mindent azonnal oktatnak. Sokan ragaszkodnak hozzá. Tehát ha a leírásban az van mindenben stimmelsz de Oracle -t kérnek és neked csak MS SQL tapasztalatod van akkor anélkül hogy megremegne a kezük kiszórnak. Cége válogatja, de kapnak száz számra CV -t. Nyelv. Kis közepes cégeknél IT ban sem elég az Angol. Van ahol elfogadják hogy oké de tanuld, akkor 1000 -el kell nyomni mert nem viccelnek. Nem haladsz meg ellébecolod, kivágnak mint macskát xarni. Google nél igen elég az angol. Nem dolgozhat mindenki ott.

Van ahova kérik a Német,Francia, Olaszt és az Angolt. Még mielőtt lehülyéznétek ez itt egyáltalán nem ritka tudás. ÉS a kliensek igénylik is ha mondjuk ügyfeleknek szolgáltat a cég. B2 angollal ott nem rúgsz labdába.

Német részen elfogadóbbak. Franciák kevésbé.

Olyan 160-200k éves fizu a plafon egy kisebb közepesebb cégnél. De adott azért le kell tenni az asztalra ezt azt.

90-120k a jellemző hirdetésekben. Külföldiként nem leszel egyenrangú, Mo nekik balkán. Nagy multik kivételével érdemes ezekre felkészülni ne hogy meglepi legyen. Nem kötelező érvényű, de van ilyen.


Na a fekete leves után.

A jó oldala.


Olyan nyugi van az országban, olyan szinten minden működik, hogy a legtöbben soha nem akarnak majd haza menni. Drága minden igen, de így is marad elég pénz még egy alacsonyabb fizu után is. Akit csak a pénz érdekel meg a számok, hát annak csak a nagy multikat tudom ajánlani.

Egyébként mindenhol, mosolyognak, feltételezik hogy igazat mondasz, ügyintézés olyan flottul megy mint a kés a vajban. Ha nem megy segítenek (Kantononként eltérő lehet akkor is ha szomszédos a város)

Kis városokban nyugalom van. Atomstabil gazdaság. Egy év meló után ha elveszted a munkádat 1,5 évig van munkanélküli segély. Előző fizetésed max 80% nettó 10k körül maximalizálva. Sajnos a hírekben rendszeresen megjelenik hogy sok a magyar munkanélküli, és nem csak a kétkezi melósok között.

Emberbarát a hely nagyon.


Csak 2 éves projektre jöttem ki fix szerződéssel, de most nem akaródzik haza menni...

Aktívan benne vagyok a meló keresésében hamarosan lejár a 2 éves szerződésem.


Üdv Svájcból.

2022. aug. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!