Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pénzügyesek, mi volt eddig a...

Pénzügyesek, mi volt eddig a leggázabb interjútok?

Figyelt kérdés
Akár a személyeket, akár a kérdéseket illetően

2022. aug. 5. 14:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mikor online bejelentkezett a srác egy tyúkólból... Nem vicc.
2022. aug. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%

BIG4, fél órás "villám" interjú, egy nő meg egy csávó. Utóbbi beült 10 perc késéssel, majd végig nyomogatta a telefonját, meg sem szólalt. De komolyan, még a köszönését is alig értettem, olyan halk volt. A nőcivel meg exceleztünk, folyamatosan ide-oda tologattuk egymásnak a kis notebookját az asztalon, kérdezett valamit, leképleteztem, visszatoltam, ő meg csekkolta. Elég szürreális volt.


Kontroller, de olyan vállalatnál, aminek a fő tevékenysége nem a pénzügyhöz kapcsolódik, tehát úgy képzeld el, mintha jelentkeznél a Coca-Colához kontrollernek.

Fogalmam sem volt, hogy mivel készüljek. Nézzem meg az iparág jellemzőit? Számvitel? Excel? Üzleti Angol? Az ember arra gondolna, hogy egy kontrolleri állásnál ezek a legjellemzőbben lecsekkolt dolgok. Ennek ellenére egy darab számviteli kérdés sem volt, egy percig nem beszéltem angolul senkivel, meg sem nézték mennyire tudom az excelt, de megkaptam, hogy a tudásom nem elég mély :D

Az interjú amúgy úgy telt el, hogy a csávó instant elkezdett politizálni, elég zavarban voltam, mert hárman ültek ott, és nem biztos, hogy mindenki osztaná a mi politikai nézetünket. Nem biztos, hogy egy interjúztatott embert egy ilyenbe be kéne húzni, ez nem volt valami professzionális. És hogy mik voltak a kérdések? Szó volt például a kriptovalutáról, tőzsdézésről, tőzsdepszichológiáról, szóval kb. a hobbijáról akart elbeszélgetni a tag, egyáltalán nem a pozícióról. Egyébként meg nagyképűség nélkül mondom, hogy ebben is átlag feletti ismereteim vannak, meg ez nem egy hedge fund volt, csak egy szolgáltató vállalat, akinek keleltt egy nyamvadt kontroller, aki elszámolja a bevételeket. De mindegy, nem voltam szimpi, nem tudott elképzelni a napi irodai csevegéseiben, ezt elfogadtam. :D

2022. aug. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

tyúkolból? XDDDDDD

Ez milyen pozi volt? Bonafarmnál pénzügyes?

2022. aug. 5. 14:52
 4/4 A kérdező kommentje:

nekem is volt egy webcamos élményem, fel szoktam azért venni egy inget, ne mondják azt, hogy nem tisztelem meg őket...

a csajszi olyan trikóban volt... még szerencse, hogy monitor előtt nem látszik, hogy hová nézek :))))

2022. aug. 5. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!