Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elvállaljam ezt a munkát...

Elvállaljam ezt a munkát minimálbérért?

Figyelt kérdés

Vidékfejlesztési diplomám van, februárban végeztem, azóta nem tudok elhelyezkedni, nemhogy a szakmában, máshol sem.


Hétfőn voltam interjún, egy kereskedelmi cégnél. A betérő ügyfeleknek kellene segíteni, rábírni őket, hogy vásároljanak, illetve telefonálgatni kell potenciális vevőkörnek, a telefonszámokat ők adják, nem nekem kell szerencsére a telefonkönyvből kinézni. A cég luxus bútorokkal kereskedik.


A munkakör tetszik, a vezető kedves, viszont a fizetés minimálbér, és minden eladott termék után jár 5000 Ft. A vezető szerint átlagban 3 hónapig egy kezdő nem tud eladást generálni, utána havi 2-3-mat, majd egy félév után számolhatok már havi 10-zel, átlagban, de lehet visszaesés, nincs két egyforma hónap. Ez a cég Szabolcs -Szatmár megyében van, ezt a fizetés miatt írom.


Egyedül élek, albérletben, a minimálbér arra elég talán, hogy a lakhatásomat és élelmiszert kifizessem.


Gondolkozom rajta, hogy elvállaljam-e az állást. Néhány hónapot kibírok minimálbérből, de vannak egyéb költségeim is, amiket ez nem fedez.


Mit tennétek a helyemben?



2022. aug. 11. 08:31
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Nem vállalnám, a jutalék meg nevetséges.
2022. aug. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
Én sem vállalnám, egyrészt tényleg nevetségesen kevés a jutalék, másrészt azzal nem is tudsz fixen számolni.
2022. aug. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
Hogyha van jobb ne, hogyha nincs jobb, akkor vállald.
2022. aug. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

Ha egy cég havi 10 eladást tud lebonyolított és minimálbért tud kigazdálkodni, azt be kell zárni.


Ettől függetlenül ha enélkül éhenhalnál és kitennének az albiból, akkor vállald, de közben keresd mást.

2022. aug. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
7%
Csak akkor vállald, ha nagyon muszáj
2022. aug. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

50 éve vannak Magyarországon, egyébként nemzetközi cég.


Szerintem azért tud csak ennyit kigazdálkodni, mert kell a vezetőknek a magasabb fizetés.

2022. aug. 11. 10:58
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha annyira nem vagy rászorulva, akkor mondd hogy 2x ennyiért tudod vállalni
2022. aug. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Inkább a meki.


Oda mindig keresnek és fizetés is jobb.

2022. aug. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!