Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem kapunk ennyiért...

Miért nem kapunk ennyiért embert, ti vállalnátok ennyiért?

Figyelt kérdés

minőségellenőrüket keresünk, érettségit kérünk, igazából betanított munka, 3 műszak és 100km-em belül van 3 telephelyünk, változó hol kell dolgozni.

bűszakpótlékokkal együtt kijön a havi 260 nettó nekik és mikor jönnek a jelentkezők és tesztírás után akik maradnak nem vállalják el, vagy a pénzt keveslik vagy azért nem vállalják mert utazni kell és nekik ez nem fér bele az idejükbe, stb vagy mindkettő a problémájuk


2022. aug. 11. 21:35
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/80 anonim ***** válasza:
65%
60, Hát, nekem dolgozott ott ismerős alkalmazottként is és bőven 300 felett kapott
2022. aug. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/80 anonim ***** válasza:
77%
Kerdezo melyik ceg ez? :) Kivancsi vagyok h tenyleg ekkora balfekek vannak ott mint te vagy kamu kerdes
2022. aug. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/80 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező!


Mivel még nem reagáltál a korábbi ötletemre (48-as vagyok), ezért kiegészítem:


Elsősorban nem is a bérrel van baj, hanem azzal, hogy ezért a pénzért az egész életét akarjátok, hogy rátok áldozza, ahhoz meg kevés.


Ki a fene akar össze-vissza beosztásban, változó helyen és körülmények között, tervezhetetlenül és rendszertelenül élni hosszú távon úgy, hogy így lehetetlenség összeegyeztetni egy normális életvitellel és pláne családdal ?!


A legtöbb ember ugyanis családos és NEM TUDJA MEGOLDANI a gyerek mellett a 3 műszakot.


De ha olyan műszak is lenne, ahol csak 8-tól 16-ig kellene nálatok robotolni, akkor tutira veszem, hogy a munkanélküli családanyák rögtön rátok repülnének. Ezzel a tervezhető munkaidő-beosztással egy nagyon jelentős réteget meg tudnátok célozni a munkaerőpiacon a többi hasonló céggel szemben, akik ezekre az emberekre egyáltalán nem gondolnak.


Az a fő probléma, hogy a legtöbb munkáltató nem munkatársat keres, hanem csak kihasználható rabszolgát, akit ide-oda rángathat annak egész napját s életét felemésztve és nem gondol abba bele, hogy neki is mennyivel jobb lenne, ha figyelembe venné azt a tényt, hogy mindenki normális életet szeretne élni (még ha szerényen is), amely a bioritmusához, családi életéhez igazodik és az mindenkinek más lehet.


Igen, érthető, hogy a cég érdeke kizárólag a profit, de azt is meg kellene már érteni, hogy a kiegyensúlyozott dolgozó jobban tud teljesíteni, kevesebbszer betegszik meg, hosszabb távon megmarad és még ha a fizetése nem is magas, de mégis elégedettebb, mint a kiégett, de jobban kereső társaik. Akit megbecsül a cég, az a céget is meg fogja becsülni!


Tehát vannak ugye a családosok, ők dolgoznának 8-16-ig.

Aztán 16-24-ig azok vállalnák, akik mondjuk délelőtt valamilyen suliba, nyelvtanfolyamra járnak, vagy egyszerűen csak utálnak korán kelni.


24-8-ig pedig azok az éjszakai baglyok lennének műszakban, akik éjjel tudnak a leghatékonyabban teljesíteni és azt szeretik, ha napközben szabadok.


Szerintem így ésszerűen megosztva a 3 műszakot tuti lenne jelentkező, mert mindenki megtalálhatná a neki legmegfelelőbb, hosszú távon is tartható beosztást! És lehetne napi bejelentéssel csak beugrókat is alkalmazni, ha netán valaki kiesne valamelyik műszakból. Nem pedig agyba-főbe túlóráztatni mindenkit orrvérzésig és akkor is, ha nem akarja vagy nem tudja megoldani.


Nem mindenki él albérletben, tehát sokaknak megfelelő lehetne a nettó 260 is, HA biztosítani tudnátok nekik az élhető és tervezhető munkakörülményeket.


Ezzel fel tudnátok venni a versenyt a magasabb bért fizető, de a dolgozóikat élhetetlen körülmények közé szorító, ezért állandó fluktuációval küszködő cégekkel szemben.


Szóval ha nem tudtok/akartok többet fizetni, akkor legalább a jó munkakörülményekkel, kedvező munkaidő-beosztással és emberhez méltó, tervezhető életvitellel tudnátok sokkal vonzóbbá tenni magatokat, szerintem!


Attól, hogy valakinek nincs diplomája, még ugyanúgy méltó egy kiegyensúlyozott életre, még ha csak kevés bért is kap ezért cserébe.


Érdemes lenne ezen elgondolkodni és nem csak nektek, hanem a mai kizsigerelő cégeknek mind!

2022. aug. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/80 anonim ***** válasza:
100%

3 műszak, baromi sok ingázás, nem számít bele a munkaidőbe...

Szerinted miért nem vállalják? :D

2022. aug. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/80 anonim ***** válasza:
100%

63-s, amit te írsz, az három munkakör, de nekik egy ember kell.

Az az igazság, hogy önmagában a fizetés még elmegy, de tényleg kevés az a réteg, aki vállalna 3 műszakot. Nekem is ajánlgattak 2 műszakos állást, de kicsi gyerekem van, nem. A 3 műszakban meg 1-2 év alatt teljesen tönkremegy az ember. Az utazgatás meg a hab a tortán.

Amúgy én Székesfehérváron dolgozom, kényelmes irodára, egy műszakba keres a cég embert. Egy érettségit és középfokú nyelvtudást kérnek. Bruttó 600.000 alatt nincs jelentkező.

2022. aug. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/80 anonim ***** válasza:
55%
Amúgy ez szerintem a döbrögis troll új verzióban 😀
2022. aug. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/80 anonim ***** válasza:
100%

"Amúgy ez szerintem a döbrögis troll új verzióban"


Kb kétnaponta találkozok ilyen gyökér felfogású céggel.

Technikusnak jelentkeztem minap egy céghez a fővárosban, miután mondtam a bérigényemet, közölték velem, hogy ja, ez egy betanított munka, de a hívás elején ment a szöveg, hogy tapasztalattól függ a bérezés.

Szerintem kicsit ellentmondásos, ha betanított a meló, mihez is kellene tapasztalat?

2022. aug. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/80 Hintalow ***** válasza:
83%
Uh, nèzzenek már oda, mutálódott a munkaügyi troll 😁
2022. aug. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/80 anonim ***** válasza:
90%

Fel kell ébredni nagyokosok,most már nem lehet azt megcsinálni hogy éhbérért robotoltatod 3 műszakban a pórnépet miközben a vezetők habzó szájjal röhögnek,most már fogja magát az ember és kimegy Nyugatra ahol kap 3-5-ször ennyit.

Ha nem tetszik be kell állítani a főnit a sorra a Bömbi szalonban való nézelődés helyett ha nem akarjátok lehúzni a rolót.Nem olyan jó a f*sz másik oldalán lenni,ugye?

2022. aug. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/80 anonim ***** válasza:
94%
Azt még mindig nem tudjuk hogy az utazást saját benzinbôl meg saját kocsival kellene megoldani? Az úgy már nagyon 🤡
2022. aug. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!