Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Fiataloknak telik a Szigetre,...

Fiataloknak telik a Szigetre, de saját lakásra meg nem? Hogy is van ez?

Figyelt kérdés
2022. aug. 12. 19:23
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/73 A kérdező kommentje:
Nekem legalább telt 4 lakásra is. ;)
2022. aug. 12. 23:37
 12/73 anonim ***** válasza:
100%

A szigetre a gazdagabb réteg fiataljai járnak, ezt látni, ez van kiemelve, nem is ők azok, akiknek lakásproblémáik vannak. Sokan, a szegényebb rétegből is diákmunkáznak, csak az éppen létszükségletre fordítódik, vagy kell nyelvvizsgára, egyetemi jegyzetre stb. mert nincs olyan szülői támogatás, így éveket kell spórolni csak arra hogy önerő meglegyen a lakáshoz. Sok év takarékoskodás, kínszenvedés, amikor még azt is számolod hogy napi hány kiflit ehetsz meg, nemhogy sziget.. . Nem egy izgalmas helyzet, hanem kényszer, az ilyet nem mutatják a tv-ben, tehát a háttérben marad.

A konklúzió, hogy amikor látod a programok reklámozásait, a sok résztvevőt, stb. abból még messze nem általánosíthatunk az összes fiatalra, hiszen a látottak a valóságnak csak egy kis szelete, amelyet a egyoldalúan mutat be a média is.

2022. aug. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/73 anonim ***** válasza:
88%
Ki mondta, hogy nem telik? Ki mondta, hogy azoknak nem telik, akik szigetre járnak? Egyáltalán mi összefüggés van pár 10 ezer és 1 lakás ára között?
2022. aug. 12. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/73 anonim ***** válasza:
81%
#11 Hagyjuk már, ha lenne pénzed, nem azzal foglalkoznál más mit csinál, de te csak egy csóró proli vagy.
2022. aug. 13. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/73 anonim ***** válasza:
91%
Én sem voltam idén szigeten, vettem is belőle 5 lakást, tehát nekem több van mint neked bibi;p
2022. aug. 13. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/73 anonim ***** válasza:
100%

Mert ha nem veszek magamnak se cipőt (nem 50 ezrest, hanem 20), se nem megyek soha, sehová szórakozni, akkor az átlag feletti fizetésemből 10 év alatt összekuporgatom JELENLEGI árfolyamon lévő lakásnak az önerejét (kb 10-15M), hogy utána fizethessem a törlesztőt 20-30 évig a jelenlegi bérleti díjam duplájáért 😀


Ja és addigra nem ennyi pénz kell majd egy lakáshoz, hanem 20-25M önerő...


Hat k*rva jó életcél...

Ja tudom vegyek a borsodi c putriban 2 millióért kádár kockát 🤣

2022. aug. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/73 anonim ***** válasza:
17%

Amúgy igazad van kérdező, aki lakást/autót szeretne, az nem b@sz el egy hét alatt, mondjuk 500e forintot a szigeten😃. Nem vesz iPhone-t, meg 50 ezerért cipőt. Persze aki dúskál a pénzben az megveszi, de annak lakásra is futja.

Az "ennyi jár nekem" mentalitással van a probléma.

Az a baj, hogy nehezen tudom úgy megfogalmazni a témát, hogy ezek az alacsony mentális képességekkel rendelkező emberek is megértsék, hogy így nem lesz kégli soha. Ha ezek az emberek vezetnék egy füzetbe mondjuk, hogy mire, mikor, mennyi pénzt adtak, meglepődnének, hogy mennyi lóvét szórtak el kavicsokra. A vállalkozó meg röhög a markába és kaszíroz. Az a sok pénz, amit elb@sztok felesleges dolgokra, az mind vándorol valakihez, amikor kiadjátok a kezetekből, ti távolabb lesztek a céljaitoktól, akinek adjátok, az meg közelebb. Persze van olyan, aki azt mondja, neki nem kell lakás, inkább "élni" szeretne, olyan is van, aki azt hiszi, hogy az 50 ezres cipő miatt fognak lefeküdni vele a lányok😃.

Amúgy meg költsetek, hagy pörögjön a gazdaság!

2022. aug. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/73 anonim ***** válasza:
75%
Én egyszer szerettem volna kimenni a Szigetre, de inkább vettem 8 lakást és 3 nyaralót.
2022. aug. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/73 anonim ***** válasza:
100%

"Ha ezek az emberek vezetnék egy füzetbe mondjuk, hogy mire, mikor, mennyi pénzt adtak, meglepődnének, hogy mennyi lóvét szórtak el kavicsokra."


Én vezetem a kiadásaimat, és meglepő, hogy ha a büdös életben semmire nem költöttem volna soha, igazából akkor sem lennék pont semmivel előrébb. Tekintve, hogy az összes "elszórakozott" költség nagyjából a lakás árának 1-2%-a.


Ez időben azt jelenti, hogy nem X hanem X+1 év múlva tud az ember lakást venni, na bumm.

2022. aug. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/73 anonim ***** válasza:
0%

19-es, nem tudom. Nekem sikerült lakást venni. A haveromnak is sikerült, nála láttam ezt a füzetes témát. Mindenesetre nagyon megnézem, hogy mire adok ki pénzt, tudok is félretenni, kis mellékes is van néha, azt is félre tettem mindig.

De nyugodtan csináld, ahogy érzed, keseregj, keresd a kifogást😃.

Ha kijelented azt, hogy én nem tudok lakást venni magamnak, az agy már le is kapcsol, nem keresi a megoldást, kész el van döntve a dolog alapon.

Keress jobb munkát ahol többet keresel, fektesd be a megtakarított pénzedet blablabla. Senkinek nem hullik az ölébe.

2022. aug. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!