Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nappali tagozatos vagyok, de...

Nappali tagozatos vagyok, de főállásban is dolgozom. Bajom lehet belőle?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Röviden kb annyi, hogy ,,kicsusztam,, az egyetemmel, utolso tantárgyam van. heti egy előadás. Hivatalos munkaviszonyom van, mert mellette meg tudom oldani azt a heti egy orát. nem diákként vagyok felvéve! viszont ugyan ugy diák is vagyok, vagyis iskolalátogatási igazolásom is van. szüleim kapják a családi potlékot.

Lehet ebből baj? Olyat nem szeretnék hogy aztán visszakeljen fizetni a családit vagy valami.


A másik kérdésem, hogy igy hogy végülis még diák vagyok akkor is ugyan ugy kell adoznom? mert a munkahelyen nem tudják hogy diák is vagyok, a fizetésből ugyan ugy lemegy az ado és minden más...


2010. szept. 23. 17:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Egyetemen nem jár családi, csak ha felsőfokú szakképzést csinálsz.
2010. szept. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
magyar anyanyelvü külföldi állampolgár vagyok. és itt nálunk amig iskolába jársz jár a családi. magyarországon dolgozom és ott is járok egyetemre, de itthonrol kapják szüleim a családi potlékot
2010. szept. 23. 18:32
 3/8 anonim ***** válasza:
54%
Természetesen kell adózni. Már csak a kérdés, hogy közéfokú vagy felsőfokúként vagy bejelentve. Mert ha még nincs diplomád akkor középfokú.
2010. szept. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
nincs még diplomám...
2010. szept. 23. 19:01
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
b+ az adózás nem diploma és nem hallgatói jogviszony függvénye, hanem jövedelemfüggő, és nem tudom milyen országban laksz, de majdnem 100%-ra lefogadom, hogy törvénytelenül kapod a családit...ha nem kifejezetten diákmunkásként foglalkoztatnak, akkor ugyanaz a paragrafus vonatkozik rád a szja törvényből, mint a munkavállalók 99 %-ra, akik nem diákmunkásként vannak foglalkoztatva
2010. szept. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%
visszakérni nem fogják a pénzt viszont feljelentenek csalásért, okirat hamisításért stb...
2010. szept. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
mindegy, hagyjuk. nem értem mi lenne okirat hamisitas, hogyha suliba járok és kapok iskolalátogatásit. de mondom, mindegy. magyarországon más törvények vannak, és nehéz nektek felfogni hogy máshol nem igy van...
2010. szept. 25. 09:59
 8/8 anonim ***** válasza:
akkor meg minek tőlünk magyaroktól kérdezed? mértnem a te országodban kérdezed meg valakitől. amugy meg okiratot hamisítasz ezzel valóban.
2010. szept. 26. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!