Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehetnék kereskedelmi...

Hogyan lehetnék kereskedelmi pilóta?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok villanyszerelőnek tanulok de ettől a szakmától sokkal jobban érdekel a repülés. Több alkalommal repültem már vitorlázó repülőn és sikló repülőn is. Most akarom majd elkezdeni a vitorlázó repülő tanfolyamot. Aztán ha később elég tapasztalatot szereztem a repülés terén hivatásként szeretném csinálni ha van rá lehetőségem. Csak egyetemet végezve lehetek hivatásos pilóta vagy a nélkül is,ha igen mi kell hozzá és milyen lehetőségek közül választhatok?

2022. aug. 19. 15:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Pl. itt egy rövid leírás: [link]

amit nem ír, de angolul nagyon kell hozzá tudni.

2022. aug. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Az út máshol is ugyanez, nem cégfüggő.

[link]


[link]


Jó sok millió forintban kerül

2022. aug. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

szorgalmasan vitorlázó-repülőzz..

Érettségizz, majd irány a viilamosmérnöki kar, vagy a repülőmérnöki.

Ezek közben, már a vitorlázásnál, érettséginél legalább az angol középfok, egyetemen a felső fok. Ha adsz magadra, akkor még egy ismert nyelvet viszel párhuzamosan.

Természetesen keményen dolgozol, hogy a tandíjat tudd fizetni.

Itt Budaörsön ráérő idődben akár egymotorosra is le tudsz vizsgázni. Ez jó belépő a nagyobb (kereskedelmi)gépek tanulásához.


Sok sikert!

2022. aug. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
49%

végezz villamosmérnök bsc-t, utána bme posztgrad, hivatásos pilóta képzés 2 év, ami az eddigiek alapján lesz 4 :D

de vehetsz fel rá diákhitel 2-t, így rá érsz visszafizetni légitársasági fizetés mellett, nem kell azonnal belenyomni milliókat

2022. szept. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!