Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik szakma az amelyikre...

Melyik szakma az amelyikre mindig lesz szükség?

Figyelt kérdés
4,5-ös volt az átlagom. A matekkal problémáim voltak mindig is, ezért is nem megyek gimnáziumba. Szakközépiskolába szeretnék menni, de kérdés, hogy milyen szakmát kellene tanulnom. Nincsen elképzelésem, pedig lassan itt a központifelvételi írása és lassan az iskolákat is megkell jelölnünk.
2008. dec. 21. 20:59
 1/6 anonim ***** válasza:
97%

Hibás lövetkeztetés, hogy szakközépbe nem kell a matek. Akár műszaki, akár gazdasági, akár kereskedelmi vonalon nagyon fontos lesz.


Mi az amit szeretsz, szeretnél csinálni? Ahol kevésbé fontos a matek, az inkább egy humán irányultságú gimnázium (töri, magyar, művészet, stb).

2008. dec. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
98%
Azért mert nem vagy jó matekból, még nyugodtan mehetsz gimnáziumba. Én se voltam jó matekból és még csak ilyen átlagom se volt. De mégis simán megcsináltam a gimnáziumot. Igaz, matekból végig kettes voltam, de mindegy az. Szakközépben is ugyan az a matek tananyag van. Inkább azt csináld, hogy végiggondolod, mi az a foglalkozás, amit szívesen csinálnál, és utána megnézed, milyen iskolát kell ahhoz végezni, és ez mennyire egyezik a képességeiddel. Én mindig is tudtam, hogy emberekkel akarok foglalkozni, ezért mentem szociológiára. Ehhez viszont muszáj volt leérettségiznem és egyetemre mennem. Te is gondold végig, hogy mi érdekel és utána dönts, hogy milyen suliba mész.
2008. dec. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem ezzel az atlaggal igenis menjel gimnaziumba, epp hogy oda menjel csak, ha egyaltalan nem tudod meg eldonteni, hogy mi szeretnel lenni. Ott lesz meg 4 eved hogy eldontsed, hogy melyik iranyban fogsz majd tovabbtanulni az egyetemen vagy foiskolan.

Tanuld az idegen nyelveket is!!!!

2008. dec. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
96%
igen, nyugodtan mehetsz gimnáziumba...én is végig kettes voltam matekbol...:)
2008. dec. 22. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
95%
Nyugodtan próbáld meg a gimnáziumot! Számos példát láttam már arra, hogy valakinek általánosban nem ment valamilyen tantárgy, aztán gimiben kapott egy jó tanárt, aki érthetőbben magyarázott, és többet nem volt gondja vele. 4,5-ös átlag azért nem az, amivel el kellene ásnod magad.
2008. dec. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Ha nem mész gimibe, egész életedben bánni fogod! Utána més ráérsz azon gondolkodni, hogy melyik egyetemre jelentkezz. Nem írtad, hogy fiú vagy lány vagy - de javaslom, ha a matekkal gondod van, ne műszaki területre menj! Bár általánosban nekem is gondom volt vele, most meg az átlag feletti a matematikai képességem. Szerintem a tanár személye is nagyban befolyásolja az eredményedet.


Szerintem orvosra mindig is szükség lesz, de jobban fizető szakma a mérnöki és nem is annyira belterjes. Idegen nyelvet mindenképp tanulj! Angol, német, spanyol. Esetleg orosz is jól jöhet.


Sok sikert! Ja és szerintem a 4,5 -ös átlag jó!

2008. dec. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!