Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan történhetne érdemekben...

Hogyan történhetne érdemekben gazdag bértárgyalás, ha az alábbiak szerint áll hozzá a felettesem?

Figyelt kérdés
A felettesem szerint az összes vállalkozót edukálni kellene, mert nem képesek normálisan kommunikálni. Felvesz a cégéhez akkor neki te egy nulla, vagy egyelőre ide nem jó tudással rendelkezel (itt azt kell érteni hogy hiába dolgoztál máshol mondjuk 10 évet, itt nem az a tudás kell, ergo nincs tudásod), ezért ne várd már el, hogy ő nettó 200 eft-nál többet ad (a munka irodai).Te bizonyítsd be, hogy el tudod sajátítani amit kell..Nos ez annyira nem művészet, de amikor azt érzed, hogy más szakmákból is elvárja, hogy tudj dolgokat (irodai melós vagy,de jó lenne ha a grafikus szakmából vagy salesből is ezt azt megtennél,bár sosem tanultad)és majd ha ezt, meg ezt is tudod, akkor majd lesz releváns tudásod. DE akkor se kérjél már sok fizetést (sok alatt érted hogy nettó 250eft), mert ő azért nem ad, mert neked albit vagy hitelt kell fizetned, meg mert te utazgatni akarsz...Ő beárazza a te tudásod, és ha azt mondod, hogy az nem a piaci ár ám, akkor jön a szöveg, hogy: Na ezt nem értik az emberek, hogy elvárják a magas fizut a dolgaikra meg a bolti árakra hivatkozva, aztán nincs ám akkora tudás mögötte, mert ha ezt meg ezt, meg is csinálják akkor azért az is tele van hibával. Én még nem hallottam tőle olyan kollégát akit dicsért volna azon az egyen kívül, aki nélkül nem menne a vállalkozása. Továbbá azt sem értem, hogy miért vesz fel kezdőt egy szakmára, ha neki, a munkáiból kifolyólag középszintű tudással rendelkező kellene...jaaa de tudom, mert nem fizeti meg. Ti hogyan érvelnétek egy ilyen (egyébként jófej és megértő főnök)szituációban úgy, hogy te is jófej maradsz és normális modorban közlöd vele, hogy márpedig neked fizetésemelésre van szükséged? Lehet ezt parázs vita nélkül is lejátszani? Egyébként néha azt mondom magamban,hogy ha a csak a letisztult részét nézem, még igaza is lehet, de ettől én még nem élek meg a fizumból és nem élek nagy lábon sem. Köszönöm a tanácsaitokat.

2022. aug. 24. 12:50
 1/9 anonim válasza:
100%

Tegnap mondtam azt a munkahelyemen, hogy szeptember közepétől nem leszek ott. :)

Pont amiatt, mert nem tudtunk megegyezni egy épkézláb fizetésemelésben.

Én simán lelécelnék, nem állnék le háborúzni.

2022. aug. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nekem is eszembe jutott, hogy ha ez így halad akkor nem sok értelme van, mert olyan berögzött e téren a gondolkodása, hogy szörnyű. Azt nem mondom, hogy nem tudna többet adni, mert érdekes, hogy minden héten tudnak a családdal vagy anélkül prg-ot csinálni, ami nem egy mozi, hanem mondjuk utazás...
2022. aug. 24. 12:58
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha így állnak hozzá akkor sehogy, fel kell mondani.
2022. aug. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szarakodtam sose fizetésemeléskéréssel. Addig váltottam évente, amíg olyan helyet nem találtam, ahol szó nélkül emelik a béremet évente. Itt vagyok 3 éve és nem tervezek elmenni.
2022. aug. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy, húzz el a francba. Tipikus magyar sz.rrágó kkv, mégha fizetnének se éri meg a toxikus környezet, 200ért meg vicc. Ennél csak jobbat találsz.
2022. aug. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#5 Én is úgy gondoltam, hogy bevállaltam amit kért, szerintem véghez is vittem, ezért jogosan várnám azt az emelést. Viszont már előre azon gondolkodom, hogy ugyan mit fog kitalálni, hogy nem jó amit csinálok, bár akkor meg miért nem szólt eddig....
2022. aug. 24. 13:17
 7/9 A kérdező kommentje:

#4 -esnek

És az újabb és újabb váltáskor/állásinterjúkor megkérdezték, hogy miért váltasz ilyen sűrűn?

2022. aug. 24. 13:19
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
7: meg, persze. És elmondtam, hogy úgy éreztem, nem becsülték meg a munkám.
2022. aug. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen vezető még abból sem ért, ha felmondasz. Ausztriában egy raktáros simán megkeres 2500€-t, akkor az irodai meló kevesebbet ér? Dehogy, a főnököd a hülye, meg kell adni neki a lehetőséget, hogy csinálja, ott kell hagyni a fenébe.
2022. aug. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!