Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akik külföldön egyik napról a...

Akik külföldön egyik napról a másikra élnek, azok miért nem itthon, anyanyelvi környezetben csinálják ugyanezt?

Figyelt kérdés

Ausztriai - német munkakeresős fb csoportokban mindennaposak az ehhez hasonló kérések:


-El kell hagyni a párommal a munkásszállót, azonnal (ma esti kezdéssel) keresünk munkát szállással és étkezéssel, ahova a kiskutyánkat is vihetjük

-Ma éjjelre szeretnénk valakinél a párommal megszállni, mert kirúgtak a munkahelyünkről és a legolcsóbb szállás 60 euro lenne éjjelre, amit nem tudunk kifizetni

-Itt állunk xy településen az út szélén a kocsinkkal, ami elromlott. Szerintetek mi baja lehet? Illetve valaki el tudna minket vontatni plusz magyarul beszélő autószerelőre is szükségünk lenne, aki max 100 euróért megjavítja.


Ha megnézem az illetők profilját, általában vagy tengerparton csücsörítő hülyepitsák vagy béembékormányt tekergető kolompárok. Nem lenne egyszerűbb, ha Mo-n csöveznének? Ezért minek utaztak többszáz /ezer km-re?



2022. aug. 27. 13:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Mert itthon már az is nehéz, hogy egyik napról a másikra megélj.


Ha 180 az albi és 230 a fizu, akkor te is beláthatod, hogy ez nehezen kivitelezhető…

Lassan ott tartunk, hogy akik eddig napról napra tudtak megélni, már NEM tudnak megélni (hajléktalanok lesznek)!

2022. aug. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
11%
Forrás?
2022. aug. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Milyen forrás? Bármelyik ilyen fb csoport. Én is átjárok dolgozni, de előtte kiszámoltam, hogy mennyi az annyi. Hiányszakma + középfokú nyelvvizsga adott. De annak mi értelme van ha életvitelszerűen az utcán döglenek, vagy egy munkásszállón úgy, hogy a körülötte zajló beszélgetéseket fel sem fogja, mert egy kukkot nem ért belőle? Tele vannak ezek a csoportok ilyen debilekkel meg lehúzó tesvírekkel, csak a kabaré miatt vagyok benne.
2022. aug. 27. 13:49
 4/14 anonim ***** válasza:
48%

Linkelj egy FB csoportot kerlek, ahol mindennaposak a leirt kerdesek, csatlakoznek en is a kabare miatt.

Koszonom szepen elore is.

2022. aug. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%
Mert mire ott elbssza az összes pénzét többször annyi cuccot vesz mint Magyarországon
2022. aug. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
92%
A hanyatló nyugaton nagyobb esély van, hogy kitörjön az illető a napról napra élés ördögi köréből.
2022. aug. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
93%

Mert ott több a segély, meg mehet a parasztvakítás az itthon maradt ismerősök felé.

Részemről annyiból szívesebben nyomorognék külföldön, hogy mégiscsak kevésbé vagy depressziós a tengerparton ülve, mint itt a panelben, ahol az ablakból kinézve vagy valamelyik szomszéd öregasszonyt látom, vagy valami cigót.

2022. aug. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
94%
Általában debilek írogatnak ilyen csoportokban. "Édekel a múnka, szálas van hoza?" és hasonló színvonalú hozzászólások. Am tényleg jól lehet szórakozni. Sejtheted, hogy mi vár egy ilyen ökörre ha kimegy külföldre és még magyarul sem tud, nemhogy pl németül. Összegyűjt egy koktélra, kiül egy teraszra, hegesztőpajzs szemüveg, kacsacsőr, háttérben egy Ferrari áll ami szintén szerepel a fotón, a fb ismerősök hadd pukkadjanak meg. A munkakeresős csoportban meg úgysem látják a haverok, hogy miket ír :D
2022. aug. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
80%
Mert elhiszik azt a tévképzetet, amit szeretnek a kint dolgozók terjeszteni önigazolásként, hogy kint márpedig tényleg kolbászból van a kerítés. Aztán koppannak, amikor kiderül, hogy mégse
2022. aug. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Mert lehet itt is, ott is elbsszk a pénzt, amit megkeresnek, de ott jobban élnek belőle.


Persze értem én miért kérdezed, szerintem sincs semmi értelme, de ezek az emberek nem tudnak/akarnak előre gondolkozni.

2022. aug. 28. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!