Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Igaz az a hír, hogy a cégek...

Igaz az a hír, hogy a cégek kb Októbertől el akarják törölni a home office-ot és újra minden napos irodai bejárás lesz?

Figyelt kérdés

2022. aug. 27. 14:26
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
90%
Milyen cégek?
2022. aug. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
80%
Ja persze, szívesen fűtenek több dolgozóra, nagyobb helyen mint eddig. Gondolkodj kérlek.
2022. aug. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Multinacionális cégre gondolok főként
2022. aug. 27. 14:54
 4/28 A kérdező kommentje:
*cégekre
2022. aug. 27. 14:54
 5/28 anonim ***** válasza:
80%
Hol talalhato ez a hir?
2022. aug. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
86%
Nem tudom, én multinál dolgozom, éppen most emelték heti 2-ről 3-ra a HO lehetőséget.
2022. aug. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
93%

Én is multiknál dolgozok, és több irodát összevontak, 2 ember ül egy asztalnál, kaptak rá tervtáblát, tervezzék, mikor ki jön be, ki HO. Ezt lépésről lépésre egyre több csapatnál megteszik, akik nem közvetlen termelési emberek, hanem fejlesztők, HR, pénzügy stb. A kiürült irodákat áramtalanítják, leveszik a központi légtehnikarol (hűtés/fűtés).


Nem fogják újra kötelezni őket a bejárásra, viszont az tény, hogy a vállalati kultúra és az "ownership" így nagyon elmegy (magamon is érzem,hogy munkaidőben mennyivel többet foglalkozok saját vállalkozás dolgaival, fejvadászok megkereséseivel, és ez ezelőtt nem így volt, az irodában ezt nem tettem soha meg).


Erre kell valamit kitalálni most a HR-nek minden nagy cégnél, hogy tudod a csapatot egyben tartani, motiválni. Eddig +5% bérért nem ment át a dolgozó a konkurenciához, mert itt megvolt a csapat, a hangulat, ismert személyesen mindenkit. Most ez elment a HO-val, és ezeket valahogy új alapokra rakva vissza kell hozni.

2022. aug. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
96%
Nálunk annyit mondtak, hogy a hibrid munkavégzés kötelező lesz. Azaz heti 2 napot be kell járni. De hogy ezt az állam szabályozná, azt kétlem, szerintem az egyes cégek hatásköre.
2022. aug. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
92%
Ez a cégek saját hatásköre
2022. aug. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
89%

Állami cégeknél ez fél éve így van, és nem tervezik megváltoztatni.

Ha nem lesz fűtés, vagy csak a fele, akkor nem lesz. Attól még be kell menni.

2022. aug. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!