Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Programozóként átlagos dolog...

Programozóként átlagos dolog az, ha az embert az első néhány munkahelyéről kirúgják?

Figyelt kérdés

Nem tudom, mennyire számít, de gimiben nem voltam a legjobb matekból és infóból, az egyetemen viszont oda-vissza voltak értem a tanárok. A gond ott kezdődött, amikor elkezdtem dolgozni.


6 éve dolgozok programozóként, ezalatt egy cég ugyan megszűnt, de két helyről pár év után ki lettem rúgva.


Ez megszokottnak mondható, hogy egy programozó akaratán kívül ennyiszer munkahelyet vált a kezdeti években, vagy inkább arra utal, hogy nem jó mégsem a szakmájában és teljesen ott kellene hagynia az egészet?


Mert néha úgy érzem, hogy azok vannak előnyben, akik középiskolában is programozni tanultak (nekünk ez teljesen kimaradt annak idején), illetve akik egy jobb egyetemen tanultak programozni (pl BME vagy ELTE, ahonnan a gyengébbeket kiszórják). És néha elgondolkodok azon, hogy ott megálltam volna-e a helyemet.


Persze lehet természetes 2 kirúgás a pálya elején, de azért nem vagyok ebben annyira biztos...



2022. aug. 30. 20:45
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2022. aug. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2022. aug. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
92%
Hol tartasz 6 év után? Az ismerősi körömben a fejlesztők javarészt szeniorok vagy tech leadek ennyi idő után, esetleg valami speckóbb területen mediorok vagy tech salesek. Ha még mindig relatíve alap feladatokat bíznak rád, akkor lehet hogy érdemes legalább kicsit módosítani a pályán vagy valami.
2022. aug. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
77%
Hat te, ha 1 helyrol rugtak volna ki meg megertenem, de 2...? Egy szarul dolgozo bologato jancsi vagy? Vagy ezt hogy sikerult elerd?
2022. aug. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2022. aug. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

És akkor most mihez kezdjek? Mert az egyik kirúgásból úgy érzem, tudtam tanulni, de a másikból nem igazán tudok. Értettem az indoklást, de fogalmam sincs, hogyan lehet rajta javítani, ha most így megy a dolog, ennyi év után.


Így bő 10+ évvel az egyetem után menjen vissza újra tanulni valamit? vagy mit kell ilyenkor csinálni?

2022. aug. 30. 21:21
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha nem ilyen KKV-től lettél kirúgva, ahol létszámleépítés miatt küldtek el, akkor gáz.
2022. aug. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

A munkahelyváltás nem baj. Sokna csak átlag 2-3 évet töltenek 1-1 cégnél, de szerintem a karriered elején az sem baj, ha csak 1 évet.


A kirugás, már inkább...

2022. aug. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
De ti ezeket hogy kerültétek el? Én annyira nehéznek tartom ezt az egészet.
2022. aug. 30. 22:48
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

9# Én diákmunkában vagyok, úgy hogy az egyetemi kötelező gyakorlatomat kezdtem el a cégnél csinálni, majd megkértek, hogy maradjak tovább.


(Ez nem nagy dolog, csak ezen keresztül fejtem ki, hogy szerintem mi fontos, de kezdő vagyok, így lehető óriási baromságot írok)


Rengeteget kérdeztem és béna voltam az elején, de mindennap reggel korábban jöttem be és délután később mentem el.


Ezen felül ha 1x valamit elmondtak hogy hogyan csináljam, figyeltem rá, hogy soha többé ne kelljen megkérdeznem ugyanazt.


Meg többször konzultáltam senior kollégákkal, hogy hogyan lehetne szebb a kódom, mert nem csak az a célom, hogy a kód reviewn átmenjen, hanem tényleg érdekel. Persze ezt nem így adtam elő, de szerintem ez jött le nekik, így van egy senior kolléga aki mindig boldogan magyarázza mi mért van és mért jobb így, mert tudja, hogy érdekel, amit mond.


Mindezek után erősen jelezték egy fizetés duplázással és verbális kommunikációval, hogy szeretnék, hogy maradjak és hogy egyetem után is számítanának rám.


Persze én kezdő vagyok hozzád képest, de van egy olyan érzésem, hogy egyik cég sem rugná ki azt a kollégát akin látszik, hogy motivált és folyamatosan fejlődik.

2022. aug. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!