Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Manapság mennyi a minimum...

Manapság mennyi a minimum nettó havi bér amiből 1 személy megtud élni?

Figyelt kérdés
2022. aug. 30. 22:42
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

A "megélni" nem egy objektív fogalom

Milyen szinten?


Lehet minimálbérből is - meg 10x-es összeget is el lehet költen, hogy az illető úgy érzi, nem szórja a lóvét...

2022. aug. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
75%
47 ezer
2022. aug. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Van aki 140 ezerből is meg tud (nyilván ez nem élet, csak vegetalas) es van aki 800 ezerbol sem tud félretenni.


Számold ki a saját szinteden, mert úgy is az a mervado.

2022. aug. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább azon múlik, miben laksz. Teljesen más összeg kell, ha van egy alacsony rezsijű tehermentes lakásod, mintha bérelned kell valamit. Utóbbi esetben az sem mindegy, hogy a fővárosban vagy Csajágaröcsögén akarsz élni.
2022. aug. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Nekem budapesti albérlettel 250 be kerül, hogy létezem.

Utazni nem szoktam, nincs se autóm se háziállatom, hobbim havi 10 ezerbe kerül.

2022. aug. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
11%

Nagyon hely és igény függő. Budapesten, Megyeszékhelyeken és egy világ végi faluban is más árak vannak.


Mondjuk megyeszékhelyen ha szobát bérelsz és csak az alap dolgokra költesz(kaja, alap ruha, tisztálkodás) akkor akár 120 körüli összegből is meg lehet élni.(50+ rezsi a szoba, 50 a kaja, 20 az egyéb)

Ugyanez pesten kb 80 tól kezdődik.

2022. aug. 31. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
86%
Utolsó, te valami ufó vagy ugye?
2022. aug. 31. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
12%

Nem kell ufónak lenni. Nézd meg mennyibe kerülnek a szobák egy átlag megyeszékhelye(még mindig benne vagyok csoportokba amikbe hirdetik és még mindig annyi, sőt most végigpörgettem és 40 ért is találtam), add hozzá a rezsit ami kb 10-15 ezer Ft per fő.(téli-nyári átlag.

Kaja ha nem rendelgetsz és alap dolgokat eszel akkor 50 alatt van.

Tisztálkodási szerekből ha a kb maradsz a fogkefe+olcsófogkrém+olcsó tusfürdő kombónál akkor az se túl sok. És már csak a ruha + eszközök maradtak.


Ha az a kérdés hogy mi a legkisebb amiből meg lehet élni akkor ennyi. Az más kérdés hogy 0 szórakozás fér ebbe bele és ne legyen még véletlenül sem bármilyen hirtelen kiadásod.(plusz egyértelműen csak rossz minőségű cuccaid lesznek)

2022. aug. 31. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
94%
Ez nem élet... Csak nyomor a köbön...
2022. aug. 31. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
91%

Egyetemistaként jópár évig éltem hasonló összegből, szerencsére ebben az évben befejeztem az egyetemet.

Amíg nem ütött be az infláció addig nem volt annyira gáz, sikerült olcsó, alacsony rezsis szobát kifognom és mivel magamra főztem ezért a kaját is olcsón megúsztam. Kb 1 éve lakás+kaja után kb maradt 30 ezer forintom amiből vehettem ruhákat, eszközöket vagy szórakozhattam.

2022. aug. 31. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!