Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Most, hogy jelentősen csökkent...

Most, hogy jelentősen csökkent a fizetések reálértéke, ugyanannyit melóztok a munkahelyeteken?

Figyelt kérdés
Akinek nem emelték a fizetését ugyanúgy hajt, ahogy korábban megkövetelték a kevesebb értékű pénzért is?

2022. aug. 31. 10:51
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
33%
38% emelést kaptam idén, jövőre is legalább 20%-ra számítok, szóval én megvagyok.
2022. aug. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
40%

Most fizetések vagy fizetésetek?

Az, hogy máshol csökkentek a bérek vásárlóereje, az miféle összefüggésben van azzal, hogy én mennyire vagyok motivált?

Én más bérezésen vagyok. Attól, hogy máshol nem emelnek, nálam miért ne emelhetnének?


Amúgy, ez egy érdekes kérdés.


Amikor az ember aláírta a munkaszerződését, akkor abban egy meghatározott értékű bér volt.

Ez az érték egyes helyeken folyamatosan csökken, viszont az elvárás az megvan.

Ez sok munkahelyen feszültséget, demotiváltságot okoz.

A munkáltatónak vagy a munkavállalónak van igaza?

2022. aug. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
2-es, szerintem megértetted a kérdést. Azoktól kérdeztem akiknek év közben nem emelték a fizetését, tehát csökkent a reálértéke a fizetésüknek.
2022. aug. 31. 11:13
 4/25 anonim ***** válasza:
80%
Termeszetesen igen, iden is valoszinuelg jovoben is korrekt emelest kaptam, boven eleget keresek hogy ne nezzem az arakat, szerintem ez kocsinyes gondolkodás. Sok helyen foleg kreativ szektorban a munka nem ugy mukodik h x ora alatt y mennyiseg kotelezo, mint a gyarban. Eddig se oltem meg magam a meloval, ezutan se fogom
2022. aug. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
57%
Igen. A felelősség és a kötelességtudat nem inflációfüggő, legalábbis az én esetemben.
2022. aug. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
57%
Aki elégedetlen a fizetésével az mondjon fel!
2022. aug. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Látom ide csak munkáltatók írnak.
2022. aug. 31. 12:20
 8/25 anonim ***** válasza:
30%
Akkor légy te is munkáltató!
2022. aug. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
63%

#7 vagy esetleg olyanok, akik szerint van értelme a munkájuknak... De látom, ez a lehetőség fel sem merült.

Az 5. voltam. Alkalmazott vagyok.

2022. aug. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
70%

Igen, ugyanannyit, mivel ugyanugy megkapom azt az osszeget, amennyiert elvallaltam az allast.

Ha ugy gondolom tobbet kellene kapnom, akkor beszelek a fonokommel, vagy atmegyek masik munkahelyre.

2022. aug. 31. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!