Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan tudnám elkezdeni az...

Hogyan tudnám elkezdeni az idegenvezetést?

Figyelt kérdés
5 éve megszereztem az idegenvezetői képesítést, és mivel egyetemre mentem, nem kezdtem el idegenvezetni, de azóta már három nyelven beszélek. Vállalkozóként már lenne pár tevékenységem és az idegenvezetést is szeretném elkezdeni. Mivel nincsen tapasztalatom és a képesítést is régen szereztem, gondolom hátrányból indulok. Tudnátok adni esetleg tanácsokat?

2022. aug. 31. 12:37
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Most, turistaszezon vegen, az evtized legnagyobb gazdasagi valsaganak kuszoben..? 🤔
2022. aug. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem most, hanem jövő nyáron szeretném, addigra lesz vállalkozóim. :)
2022. aug. 31. 13:43
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

1. Gondolom, hosszú távban gondolkodik, jövő szezonra például megkezdheti a reklámozást.


Kérdező: Készíts profi videókat mindhárom nyelveden, amin bemutatsz turistalátványosságokat.

A profi az: szépen összevágva látványos vágóképekkel, ha lehet drónfelvétekkel felülről, persze érdekességeket osztasz meg róluk, háttérzene, nem sajnálni a stúdiómunkát.


Hozz létre egy youtube csatornát, minden videó végén az elérhetőségeid.

Csinálj nagyobb közösségi oldalon három csatornát, csoportot, stb (minden nyelveden egyet) és aktívan keresd a keocsolatot az ő országaik idegenforgalmi irodáival, mutasd meg nekik a videóanyagot, ajánld magad, hogy hozzád küldjenek csoportokat.


Keresd fel a helyi szállodákat, taxivállalatokat, éttermeket, szolgáltatókat (mindenfélét, amire szükségük lehet, pld fogorvost) és kezd velük tárgyalni, hogy mekkora százalékért, milyen feltételekkel ajánlod ki őket.


Az igaz, hogy idén már csak az utószezoni lengyelekre, bulgárokra, albánokra, ilyesmire számíthatsz. De az is jó kezdő tanulmány lehet.


Idegenforgalmi szakközépiskolákat kérdezz körbe, fiatal, dekoratív (fotogén) arcok jól mutatnak a videóidon is, olcsó munkaerő, meg nekik is jól jöhet egy kis szakmai gyakorlat.

2022. aug. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ez egy nagyszerű tanács, köszönöm szépen!
2022. aug. 31. 14:20
 5/5 anonim ***** válasza:
10%
Üdvözöltem, jó napot kivánok aztán a választól, reakciotol függ, hogy egyből mondod a néznivalókról a szöveget vagy van valami egyéb kínjuk előtte.
2022. szept. 1. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!