Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti, akik hozzám hasonlóan...

Ti, akik hozzám hasonlóan (szakmaival bővített) érettségivel és egy OKJ szakmával rendelkeztek, hogyan és mennyi idő alatt találtatok munkát? Meg tudtok élni/saját lábakra fogtok tudni állni abból a fizetésből?

Figyelt kérdés

Irodai titkár(nő) lettem júniusban. A nyarat nem bántam, hogy pihenéssel töltöttem, most viszont komolyabban beleástam magam a munkakeresésbe és érdekel, kinek mennyire (volt) nehéz elkezdeni.

Pályakezdőként mire számíthatok? Saját tapasztalatok? :)



2022. szept. 1. 16:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nos nekem van egy érettségim és 2 okj szakmám (eladó, burkoló). Az eladóval el tudtam helyezkedni mert férfiakat szívesen vesznek fel. Plusz beszélek is idegennyelveket (van egy angol nyelvvizsgám, a német folyamatban van). Csak ugyebár a probléma az volt, hogy rohadtul keveset keres egy eladó. Jobb helyeken is alig van meg a nettó 300 ezer. Szóval képbe jött a burkolás amit viszont imádok csinálni. Elhelyezkedni nem volt nehéz mert a normális szakemberből hatalmas a hiány. Jelenleg cégnél vagyok, de lehet, hogy jövőre már le is lépek. Elég sok a lakossági megkeresés szóval ideje lenne kiváltani a vállalkozóit. Elég jól el tudom tartani magam és sikerült a saját lábamra álljak.
2022. szept. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
55%
Hozzám jöhetsz dolgozni:) Ez kb ilyen egyszerű most.
2022. szept. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagyban függ, hogy merre laksz.


Nekem érettségim van illetve kevés szerelői tapasztalatom, de gépkezelőként nagyon hamar alkalmaztakigaz gyárakba, de nem volt rossza a pénz, viszont azóta szakmát tanulok és abban is dolgozok.

2022. szept. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
75%
Érettségim és két okj-m van, semmire nem megyek egyikkel sem.
2022. szept. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!