Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyar munkahelyeken miért...

Magyar munkahelyeken miért ekkora divat hogy ott élnek társadalmi életet sokan munka mellett/helyett?

Figyelt kérdés
Soha nem értettem munkahelyen miért szinte kötelező haverkodni, meg jópofizni meg magándolgokat kibeszélni, megbeszélni aki meg nem ilyen mert csak dolgozni járna be azt meg lenézik, kinézik.
2022. szept. 2. 16:15
 1/5 anonim ***** válasza:
44%
Én se tudom, én is ilyen kinézett "pára" vagyok, mert nem pletykálok senkiről, nem érdekel senki magánélete és az enyémet se tárogatom ki. Nem vagyok valami "social" sajnos.
2022. szept. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%
Az emberek próbálnak jó közeget kialakítani a munkahelyükön, hogy jól érezzék magukat, ezért megy a haverkodás. Ez nem csak itthon van így.
2022. szept. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
67%
Én pl jobban érzem magam, ha beszélő viszonyban vagyok a munkatársaimmal, jobb hangulatban és gyorsabban telik a munkaidő, meg könnyebben kérünk segítséget is egymástól. Nyilván nem a legnagyobb titkaikat osztják meg az emberek, hanem hétköznapi dolgokat (mit főztem, hova megyek nyaralni, milyen a másik autója, mi történt a gyerekkel, stb). Én szívesebben járok ilyen helyre dolgozni, mint ahol mindenki búvalbaszott kussban ül egész nap.
2022. szept. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
36%
Ausztriában rosszabb, lengyel kollégák is összetartóak, nem gondolom ez magyar szokás lenne...
2022. szept. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ezt en sem ertem, de szerintem ez magyar szokas. En harom evet dolgoztam Magyarorszagon, es ugyanezt tapasztaltam. Majd Svajcba költöztünk, ennek mar több mint 30 eve, es itt a munkahelyen egyreszt dolgoznak, nem beszelgetnek egymassal, masreszt nem haverkodnak, hanem udvariasan vagy a munkaval kapcsolatosan beszelgetnek, vagy munka utan altalanos dolgokrol. Nem pletykalkodnak. Sokan nem is ertik Magyarorszagon, hogy miert ilyen nagy a fizetesbeli különbseg a Nyugat es Magyarorszag között. Ez az egyik oka.
2022. szept. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!