Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mekkora esélyem van így arra,...

Mekkora esélyem van így arra, hogy országon belül áthelyezzenek egy másik boltba?

Figyelt kérdés

Az egyik kereskedelmi multinál dolgozom egyszerű bolti eladóként. Úgy alakultak a dolgok, hogy következő hónap elején elköltöznék egy másik városba, viszont a munkahelyemen még nem szóltam erről, elég hirtelen jött a dolog. Nem szeretnék felmondani, csupán szeretnék átkerülni egy másik boltba az adott településen, azon belül is egy konkrét üzletbe szeretnék, ami közel lenne a leendő lakhelyemhez.

Van olyan kollégám, aki ugyanígy költözött másik településről és onnan helyezték át ide..ráadásul ahova mennék oda is keresnek embert (legalábbis meg van hirdetve az állás), tehát ez alapján megoldhatónak tűnik a dolog, és én azt gondolnám nekik is "jobb opció" ez, mintha felmondanék.

Viszont ami árnyalja a képet, hogy ebben az üzletben is csak egy hónapja vagyok, egy másik boltból helyeztek át városon belül. Igaz, nem az én kezdeményezésemre, csupán felajánlották mint lehetőség; én meg belementem. Egyébként pont 1 éve vagyok a cégnél.

Szóval emiatt kicsit hülyén érzem magam, meg félek hogy "rosszul" fogadják majd. A másik amit pedig problémásnak érzek, hogy én október elején már szeretnék ott kezdeni, és nem tudom hogy gond-e/mennyire lehet ezt elintézni így, hogy csak most szólok. Azaz kedden tudnék legközelebb az üzletvezetővel beszélni (mivel szabadságon van), akinek nyilván még továbbitania kell ezt a területisnek satöbbi...

Szívesen meghallgatnám olyannak a véleményét aki esetleg volt már hasonló szituációban mint munkavállaló; vagy aki olyan pozicióban dolgozik, hogy belelát az ilyen belső folyamatokba.



2022. szept. 8. 15:51
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell próbálni. Alapvetően munkaerőhiány van (most még) szinte mindenhol, úgyhogy esély megvan rá.
2022. szept. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ezt 3 mondatba is le lehetett volna írni.

Ne agyald túl.

1. Azonnal szólni kell amint tudod, hogy te át akarsz menni másik üzletbe dolgozni.

Ha szabin van a főnök, van helyettes, de legjobb mailben.

2. Kit érdekel mióta vagy ott, át szeretnél kerülni, közlöd.

3. Nem fogják rosszul fogadni. Legfeljebb azt mondják, nem lehet. De fogják engedni. Ez nekik is érdekük.


De ne halogasd mert egy csomó mindent el kell intézniük az átléptetéssel kapcsolatban. Munkaszerződés módosítás, munkabeosztás, hiányod pótlása stb.

2022. szept. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!