Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Valaki van itt aki gazdasági...

Valaki van itt aki gazdasági vagy pénzügyi tanácsadóként dolgozik? (nem bankban dolgozókra gondolok)

Figyelt kérdés
Lenne pár kérdésem...
2010. szept. 25. 17:24
 1/9 anonim ***** válasza:
ha lakossági hiteles kérdésed van, akkor hiteltanácsadóként tudok segíteni, ha céges hiteles kérdésed van vagy tőzsdés, akkor keress rá Szklenár Beátára a neten és ő biztosan segít vagy esetleg írd meg mi a kérdés... 2évet dolgoztam bankban, 1évet hitel centrumban, 2éve önállóan hiteltanácsadóként, hátha tudom a választ a kérdésedre :)
2010. szept. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szia! :)


Kösz, hogy írtál!


Igazából nem "hiteles" kérdésem lenne, hanem inkább a munkahely / karrier terén kérdezősködnék, olyanokat, hogy volt-e valami beugró teszt a felvételinél, vagy valami kötelező vizsga amit le kellett tenni, hogy mennyire vagy elégedett vagy a fizuddal, és hogy igaz -e az hogy a meló 8-17 -ig tart (szóval van-e olyan eset, amikor az ügyfél este 10 kor zaklat, hogy ilyen -olyan pénzügyi problémái vannak?) Mennyire érte meg neked függetlenként dolgozni? és persze ha van valami amiről még szeretnél mesélni, csak nyugodtan! (előnyök, hátrányok jöhetnek)


Köszi!

:)

2010. szept. 25. 18:03
 3/9 anonim ***** válasza:

igazán nincs mit! :))

Én banki sulit végeztem, majd elmentem a x bankba dolgozni. Ott utált a főnököm, de mivel jól dolgoztam, minden plusz melót én kaptam. Amikor napi 16 órát dolgoztam már fizetésemelés nélkül, akkor átmentem a Z-Bankba. Az kegyetlen volt. Egy rendkívül rossz fiókba mentem dolgozni. Másfél hónap után kiléptem... Utána keveredtem át egy nagy Hitel Centrumba. Kaptam két sz.. ingatlanirodát, amin már mindenki túladott. Szóltam, hogy ez nekem nem jó és ha mindenkinek 4-6 irodája van, akkor én sem élek meg a kettőből... Erre közölte a főnököm, ha nem tetszik, akkor el lehet menni... A rövid sztori, hogy a belépésemkor volt egy buli, ahol nem rúgtam be a többiekkel, így ugye már nem voltam közösségi ember és a főnököt utánam vették fel, tehát nem tetszett neki a képem és abból indult ki, hogy 1,5hónap után kiléptem az OTP-ből, akkor mindent könnyen feladok...

De nem olyan fából faragtak... Elég sokba kerül havonta vállakozónak lenni és aláírtam egy önkormányzati támogatásban, hogy 1 évig vállalkozó maradok, így nem adhattam fel... Az interjúm 3 fordulós volt, előtte bankos voltam, nem hiteltanácsadó, így túl sok hiteltanácsadós kérdést nem tudtam megválaszolni... Bemagoltam valami régi jogszabályt a szocpolról, amit határozottan elmondtam azoknak, akik interjúztattak. így az egyik csajszi azt mondta, hogy tessék itt a friss jogszabály tanuld meg, ha a hülyeséget megtanultad, ez is menni fog... Aztán magamra hagytak a 2 béna irodával. Kimentem az irodába elmondtam, hogy kezdő vagyok, utáltak... Majd minden banknál elmentem oktatásra, szereztem kapcsolattartót, kijegyzeteltem a kondilistákat, majd kimentem az irodáimba és elmondtam nekik, hogy tudom, hogy utálnak és mindenkinek van ismerőse és tudom, hogy tapasztalt régi embert akartak, de nem akarok éhen halni és velem kell beérniük, dolgozzunk össze....Elkezdtek minden szedett-vedett ügyfelet küldeni, hívogatni este, hétvégén stb. Mindig elértek, mindig segítettem nekik és nem volt olyan kérdés, amit ne válaszoltam volna meg... Elkezdtek bízni bennem és felfogták, hogy én segítek nekik, ha eladásuk van és sos kellek, de nekik is segíteni kell, akkor, amikor az ügyfelet hozzám kell csatornázni... Az első 3 hónapban semmit nem kerestem, aztán kezdtek beindulni az irodáim és szinte minden ügyfelem tovább ajánlott... az is, aki végül nem vett fel hitelt, csak tárgyaltam vele, így kb. 5 hónap múlva már tök jól kezdtem keresni és szerintem elég sok saját ügyfelem lett. Ekkor kaptam új irodát, amjd csak átmenetileg újat... Amelyiket elvették tőlem, azok visszakérték magukat hozzám és elkezdett mindenki kedvelni... Reggel 7től bent voltam és nem egyszer jött ügyfelem este 9re, mert előtte dolgozott. Hívtak hétvégén, reggel hétkor, este 10kor stb... Amikor 1 éve dolgoztam ott, akkor már 5 irodám volt, bruttó 7-900ezer között kerestem, de mindig rendelkezésre kellett állnom szinte, bár napközben tudtam szabadidőt intézni. Sokszor kellett nagyon izgulnom, nagy a felelősség, mert életreszóló adósságokat intéztem és az ügyfélnek maximálisan meg kellett bíznia bennem. Terhes lettem és a 9. hónapig dolgoztam. Még a szülőszobán is bankkal egyeztettem... A szülés után 2 héttel mondtam fel a munkahelyemen. Leadtam a céges telefonom stb. De szép lassan az iwiwen elkezdtek szivárogni a régi ügyfeleim, hogy dolgozom-e, tudok-e segíteni ebben-abban, ismerősnek hitel kell stb. Így önállóan elkezdtem újra dolgozni. Az sem zavarta az ügyfeleimet, hogy hozzám kell jönni, a szoptatáshoz kell alkalmazkodni stb... A gyerkőc hozzá szokott, hogy dolgozom, megtanultam mellette beosztani az ügyfeleimet. Akik megkeresnek általában tudják mire számítsanak, de gyerek mellett alaposabban dolgozom, mint sokan mások... Mindenkinek elmondom az elején, hogy szeretek sokat aludni, így reggel ne hívjanak... :)

A lényeg az egészből, hogyha jól dolgozol, akkor megbíznak benned és tovább ajánlanak majd, de szerintem ez elég sok idő. Kell, hogy legyen kb. fél éves tartalékod. Fel kell, hogy készülj arra, hogy sokan kihasználnak, hülyére vesznek, hiába nem kérsz pénzt a munkádért, mert elég, amit a bank fizet, leszívják az agyad, kalkuláltatnak Veled minden bankra 600féle összetételt, majd beadják önállóan, hogy Te nehogy keress rajtuk vagy mert annyira hülyék, hogy nem hiszik el, hogy nem kell a munkádért pluszban fizetniük. Vannak, akik napokat rabolnak el az életedből, majd megcsinálja az anyjuk, a testvérük a hitelt, aki takarítónő, de mellékállásban a Te munkádért fel tudja markolni a pénzt...

De vannak rendes, normális, aranyos ügyfelek is, akik korrektek, de sajnos egyre kevesebben és érezhetően megcsappant a hitelfelvételi kedv is...

Gyorsban ennyi jutott eszembe, jó hosszú lett ... :)))

2010. szept. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ja és még annyi, hogy sokan belebuknak. Nekem eddig megérte függetlenként dolgoznom, mert senki nem piszkál, hogy mennyit hitelt adok be, hogy osztom az időm stb. Anyagilag pedig általában megéri, de kalkulálni kell, hogy havonta az adó kb. 63ezer ft+7000 ft az autóadó+10ezer ft kb. a könyvelő. Tehát ezt akkor is fizetned kell főállású vállalkozóként, ha nincs munkád...
2010. szept. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én egy másik eset vagyok, mert én független alkuszként tevékenykedek, tehát szerencsére nem hitel! Én azért szeretem, azért is vágtam bele, mert kezdéskor nem kellett hozzá különösebb végzettség (min. érettségi), nem kellett hozzá tőke, és azonnal komoly (a komoly nálam 100 fölötti) jövedelmem volt az első hónapban már!!! Ja, és másodállásban kezdtem majdnem 3 éve. Persze az első hónapokban még nem lettem profi független alkusz, viszont nálunk szerencsére tényleg működik a segítség, így lehet több százezer a fizetés az elején is!

És mivel másodállásként kezdődött a történet, ezért nekem fontos volt, hogy:

- olyan termékek legyenek a palettán, ami tényleg jók, jól jár vele az ügyfél

- ne legyen teljesítménykényszer

- pontos, korrekt havi elszámolás legyen

- lehessen karriert építeni, és ha esetleg 1-2 hónapig nincs időm vele foglalkozni, akkor se legyen visszaesés

- legyen múltja a cégnek, legyen megbízható

- ne legyen semmi kötelező képzés, vagy ilyesmi

Mivel ez a cég, ahova tartozom ezeknek a feltételeknek mind megfelelt, ezért belevágtam, és egyáltalán nem bántam meg, sőt! A felsoroltaknál persze sokkal több előnyét találom ebben a munkában ( mint pl. utazás, nemcsak anyagi, hanem erkölcsi elismerés, emberi főnökök, jó társaság, stb.) Nem tudom mi érdekelne még, inkább kérdezz!

2010. szept. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kedves 84%

Gratula! Hisz ez már siker történet, nemde? :)

Igazán hálás vagyok a hosszú beszámolóért! Köszi!

Látom sajnos vannak még tetű emberek :(


"Még a szülőszobán is bankkal egyeztettem..."

XD nem vagy semmi! Így hirtelen beindult a fantáziám: az orvos szól, nyomjad, Te a telefonban meg tök nyugodt hangnemben beszélgetsz! :)



"Mindenkinek elmondom az elején, hogy szeretek sokat aludni, így reggel ne hívjanak... :) "

:)))))))


Gratulálok még egyszer, a picihez meg külön! :)



Kedves 58%

Köszönöm, hogy írtál!

Igazán felkeltetted az érdeklődésemet, szabad azt megkérdeznem, hogy melyik ez a cég?



Anno bankban (is) töltöttem a gyakorlati időmet, de hát oda nem igazán szeretnék vissza menni. Főleg ez a "tukmáljunk mindenkire mindent, mert ha nem akkor kirúgnak" mentalitás miatt... (tudnék még mit mesélni) lakosságin voltam, de soha többet, nem tudnék másnap a tükörbe nézni, ha azt kellene csinálnom...


Jelenleg közgazdász végzettségem van (számviteli szak/ vállalkozási szakirány) és inkább vállalati területen tudnám magam jobban elképzelni, számolgatni, tanácsot adni - hitelfelvétellel kapcsolatos tanácsadás nem csak egy bank termékkínálata közül - mérlegeket, eredménykimutatást, cash flow kimutatásokat elemezni...stb. Hallottam, hogy vannak független tanácsadó cégek is, ezért gondoltam azt hogy kiírom a kérdést, hátha valaki éppen erre "kószál" :)


Elsősorban arra lennék kíváncsi, hogy az ilyen cégek mit kérnek - ha kérnek egyáltalán - számon, van-e belépő teszt, vagy valami hasonló? Van-e továbbképzés, mennyire segítenek a kezdeti időben? Mennyi idő alatt lehet karriert építeni és hogy érdemes-e tovább állni egy másik céghez, ha már megvan a kellő tapasztalat? Szóval mennyire éri meg lojálisnak lenni? Illetve lenne még egy kérdésem, bár ezt nem nagyon szokták díjazni, de - csak suttogva kérdem, - mennyit illik beírni a pályázatba a bér megjelöléshez, illetve később mennyit lehet vele keresni?


Köszönöm még egyszer!

2010. szept. 26. 20:53
 7/9 anonim ***** válasza:

köszi. :))

epidurális érzéstelenítést kaptam és így guggolgatás közben bele fért, hogy felvegyem a telefont, bár amikor az Erste Bank fiókvezetőjének mondtam, hogy fogja rövidre, mert szülök éppen, akkor ijedtében lecsapta a telefont :)


Ja igen, Z Bankot nevezhetném O Banknak is :) Amikor ott dolgoztam, akkor az volt az egyik nagy negatívum, hogy mindenkire tukmálni kellett a privát kölcsönt, hitelkártyát, de ez sajna szerintem mindenhol követelmény. Hiteltanácsadóként viszont kiköthetem, hogy pl. csak jelzálog alapú hitelekkel foglalkozom és az ügyfeleimre ne tukmáljanak hitelkártyát...

2010. szept. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A válasz írója 58%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 2010-09-26 14:56


Megkérdezhetem melyik cég ez?

Érdekelne a dolog lehet engem is.

2011. szept. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező? Belevágtál? Vannak eredményeid?
2015. szept. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!