Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy szakács nyugaton is alul...

Egy szakács nyugaton is alul van fizetve a helyi árakhoz viszonyítva, ahhoz képest, hogy mennyit dolgozik?

Figyelt kérdés

Gondolok itt mondjuk Angliára, Németországra, Svédországra, Hollandiára stb.

Ugye, mint tudjuk, nincs szabad hétvége (vagy ritkán), vagy szabad ünnep.

Ehhez képest jól megvannak fizetve? Nyugaton az ott élők körében jól fizető szakmának számít a szakács, vagy azért annyira ott sincsenek eleresztve az emberek?

A vőlegényem szakács és eléggé fontolgatjuk a költözést.


2022. szept. 13. 04:55
 1/7 anonim ***** válasza:
36%
Mit nevezel alulfizetettnek? Nem egy diplomás emberről beszélünk, csak egy kis szakmunkásról!
2022. szept. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Arányaiban ott se a legjobban fizető meló. De ott kisebbek a bérkülönbségek és jól meg lehet élni szakácsként.
2022. szept. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
“Csak”. 😅
2022. szept. 13. 10:41
 4/7 anonim ***** válasza:

El kellene a világnak dönteni, hogy szeretne azokat az embereket honorálni akik tanulnak, vagy nem, és ha igen akkor milyen formán.


Nem mindegy, hogy valaki

- érettségi nélkül kiesik az iskolapadból, de jajj, neki milyen nehéz az élete, mert hatkor kell kelnie mint kukás.

- tanul egy szakmát (1-2 ev) és utána esetleg képezi magát, de jajj de nehéz az élete, mert hétvégén is dolgozik

- tanul egyetemen (3, de sokszor 5-6 évet, ez alatt kb egy forintot nem keres) és napi szinten szellemi munkát végez, sokszor emberi életek vannak a kezében, ahol fejjel kell dönteni (nem mint a buszsofőr, hogy rutin az egész), vagy egész csapatokat kell egyben tartania, naponta 4+ órát idegen nyelven beszélni, de mivel ő beosztása szerint (!) nem éjszakázik és nem hétvégézik, ezért neki milyen könnyű...


Minden ember értékes, de mindenki egyformán?

2022. szept. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Balatoni éttermekben millió körüli fizetés nem elég? Szezonon kívül meg a pesti 600-800-el szerintem be lehet érni. Ja, dolgozni kell, szörnyű.
2022. szept. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Áruld már el, hol fizetnek milliót?:)

Különben én meg ápolónő vagyok, nekem is jól jönne a külföldi bér.

2022. szept. 13. 15:18
 7/7 A kérdező kommentje:
4-teljesen irreleváns a válaszod. Nem ez volt a kérdés.
2022. szept. 13. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!