Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen trükkökkel lehet...

Milyen trükkökkel lehet észrevétlenül elnyújtani a munkát, munkaidőt?

Figyelt kérdés

Valaki aki irodában dolgozik segítsen ki. ;)

Például most kiadtak nekem egy katalógusszerkesztési munkát. Egy nap alatt megcsináltam mert azt mondták nagyon sürgősen kell. Reggel leadtam, erre ahelyett, hogy elküldené az ügyfélnek, hogy tetszik-e neki itt mászkál fölöttem és kérdezgeti mit csinálok.

Bocs, de elvégeztem egy heti munkát egy nap alatt vért izzadva, nem fogom egész héten ugyanezt csinálni. Mit lehet ilyenkor csinálni, milyen trükkökkel lehet húzni a munkát?

Esetleg ha belekezdek valami részfolyamatba amit ők nem tudnak értelmezni így nem ragad meg, hogy mi is történik, vagy én adok nekik feladatokat, hogy akkor írjanak össze egy konkrét emghatározást, hogy mi a baj a katalógussal miket változtassunk. Gyújtsenek képeket stb biztosan senki nem fog vele akkor már foglalkozni és szépen csorognak le tovább más munkák rólam meg leszállnak egy kicsit.

Ugye irodai munka és mindenki lesi mit csinálok a monitoron, milyen project van megnyitva és mit csinálok vele. Arra is gondoltam, hogy megnyitok egy már rég lezárt ősrégi projectet és elkezdek bogarászni azon, hogy valamit még meg akartam rajta javítani. Senki se fogja tudni értelmezni mi ez de mégis úgy tűnik majd mintha még külön extra munkát végeznék?

Hogy lehet elveszni ilyenkor a "papírok között?"


2022. szept. 15. 15:53
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Igen jó munkaerő vagy, ha egy heti munkát egy nap alatt elvégeztél :D
2022. szept. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
#1 Nem kell csodálkozni, sajnos vannak ilyen helyek, hogy van aki 1 hétig el tud nyújtani egy egy-két napos feladatot. És akkor ott az a természetes. Nagyon sok helyen pont hogy a szorgalmat és sebesség + precizitást nem tolerálják. A főnök nyugtázza és még többet kér(ne), a többiek meg szétmarnak hogy hogy mersz feléjük kerekedni.
2022. szept. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
59%
Basztatnám a főnököt, hogy nincs munkám
2022. szept. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Honnan veszed, hogy egy heti munka? Ok mondtak? Ha uj vagy, lehet, hogy egy teszt. Es miert kene egesz heten azt csinalnod? Ha megvagy, kersz masik feladatot. Sokkal kinosabb lesz, ha tettetned kell magad, hogy dolgozol.
2022. szept. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%

Legközelebbre tanuld meg, hogyha nem akarsz ilyen tempóban dolgozni akkor amikor megkapod az extrasürgőssostegnapra kell feladatot akkor megmondod, hogy már pedig ez 3 nap és szerda estére küldöd.

Vagy jelzed a főnöknek, hogy adjon melót de akkor számíts rá, hogy ez lesz a norma...

2022. szept. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%
Volt ilyen munkahelyem. Eleinte nem tudtam, hogy mindenki csigalassan dolgozik, normál sebességgel megcsináltam a feladatokat, és már az első pár napon lesett rám a főnök, hogy amit 3 óra alatt elvégeztem, az az egész napi adag lett volna. Gyorsan rájöttem, hogy így csak szivatom magam, mert minden szart az én nyakamba varrnak, és ugyanazért a pénzért 3x annyit dolgozom, mint a többiek. Szóval én is elkezdtem 3 napig csinálni egy félnapos melót. A gyakorlatban ez úgy nézett ki, hogy gyorsan megcsináltam, de nem adtam le, 2 napig még ültem rajta, közben játszottam, gyakoriztam, görgettem a facebookot, aztán amikor úgy véltem, most már leadhatom, leadtam. Teljesen elégedettek voltak a tempómmal, én meg 40 órából a héten szerintem 8-at se dolgoztam le.
2022. szept. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindig több ablak legyen megnyitva, és ha netezel, akkor az az ablak csak max egy negyednyi terület legyen a monitorodon. Én legalábbis így szoktam csinálni. Mondjuk én szerencsére hallom/látom ha közelít valaki, így be tudom csukni, mire mellém ér.
2022. szept. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Hát ha nem az órát lesend állandóan és nem úgy állsz hozzá ,már az első fél órában, hogy majd meghalsz és mondjuk ha dolgoznál, lehet jobban telne az idő.
2022. szept. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el az is marha fárasztó ha nincs dolgod és el kell játszani, hogy csinálsz valamit, közben folyton az órát nézed és kva lassan telik az idő. Akkor már jobb valami értelmes feladatot csinálni.
2022. szept. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!