Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért fárasztják a cégek a...

Miért fárasztják a cégek a jelentkezőket nyelvi tesztekkel?

Figyelt kérdés
Jelentkeztem egy céghez, volt egy kezdő HRes interjú, aztán a hölgy kiküldött nekem egy angol nyelvi tesztet, ha azt jól megoldom, mehetünk tovább. Na most én egész jó vagyok angolból, a tesztet se volt nagy cucc megcsinálni, de legalább egy órát elvett az életemből, leginkább megboldogult középiskolás korom angol dolgozataira hajazott a dolog. Ennek mégis mi a fene értelme van? A következő interjú ráadásul angolul volt, ott kb fél perc után kiderült volna, ha nem beszélek rendesen... Miért kell ilyen baromságokkal fárasztani az embert?
2022. szept. 27. 06:45
 1/7 anonim ***** válasza:
29%
Melyik ceg volt ez?
2022. szept. 27. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert míg neked egy órát elvett az életedből, ők időt spóroltak, aki megbukott a teszten, azr nem hívják be, hogy angolul beszéljenek vele.
2022. szept. 27. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%
Valószínűleg fontos az angol nyelvtudás a pozícióban.
2022. szept. 27. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
Próba volt, kiszűrni a lustákat és a butákat
2022. szept. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%

"A következő interjú ráadásul angolul volt, ott kb fél perc után kiderült volna, ha nem beszélek rendesen... "


Es legalabb ket orat vett volna el az eletedbol feloltozni, felkeszulni es elmenni az interju helyszinere.

2022. szept. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
17%

"Es legalabb ket orat vett volna el az eletedbol feloltozni, felkeszulni es elmenni az interju helyszinere."


Még egy élőben zajló interjún se voltam.


De amúgy szerintem is teljesen felesleges, a Hr-es 5 perc alatt nagyjából tesztelhetné az angol tudást telefonon.

2022. szept. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát elvileg a HRes is, bár persze... A múltkor volt olyan intejúm is ahol németet kértek, a HRes kislány fel is olvasott nekem pár német kérdést, aztán hamar levágtam, hogy ő egy kukkot nem beszél németül, csak odaadták neki a kérdéseket, kb mondhattam volna, amihez kedvem van.
2022. szept. 27. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!