Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Extra feladatot kapok a...

Extra feladatot kapok a főnökömtől, amivel én is jól járhatok, de rosszul is, fizetésemelést nem kapok érte, mit tegyek? (a többi a kérdésben)

Figyelt kérdés

5 hónapja dolgozom egy építészeti cégnél. A megbízásom alapja látványtervek készítése az építészeti modellek alapján. Heti 3-4 megbízás van, de általában nagyon sok időm megy üresben és nagyon gyorsan kell unalmas képeket lőni az épületekről.

Ezzel 5 hónapig nem is volt gond. Sokszor csak olvasgattam, böngésztem amíg nem volt más feladat. Nem szóltak miatta. Amikor munka volt gyorsan megcsináltam és továbbadtam nekik.


Most a főnököm előállt egy olyan dologgal ami jó is meg rossz is.

A szokásos munkám mellett idő kitöltőnek azt találta ki, hogy az instagramjukra készítsek látványos koncepciókat a kieső időben.


Előnye ennek az, hogy munkaidőben, tehát fizett időben ki tudom élni a saját kreativitásomat, ami továbblépésem esetén nagyon-nagyon erős referenciának számíthat egy új munkahelyen. Raádásul mi nagyon különleges épületeken dolgozunk itt a hegyekben.


Hátránya viszont az, hogy ugyanúgy majdnem egy hét egy koncepció kidolgozása, ha meg gyorsabban csinálom meg a többi projectnél is elvárás lesz. Ha a kieső időket számolom havi 1, 1,5 koncepció legyártása fog beleférni ami viszont arra, hogy mondjuk heti két megosztást küldjön a főnök az instára nem lesz elég.


Én ebből az egészből annyit fogok tapasztalni, hogy ugyanannyi fizetésért több a munka és nagyobb a terhelés és lehet, hogy nem fogom bírni mert túl sok lesz.

Nem fog fizetésemelést adni mert pontosan tudja, hogy a kieső időben nem nagyon dolgozom és miért is fizetné a semmit?


Nekem előnyömre válhat mert igen erős referencia, ráadásul meg is valósulhatnak belőle épületek, vagy elemek. Mert általában a megrendelők igényeihez kell szorosan tervezni az épületeket, vagy a főnök konkrét elvárásaihoz, itt viszont bevetehetem minden kreativitásomat, mesterséges intelligenciát, bármit és senki sem fogja azt mondani, hogy na ezt itt ne, mert nem fér bele, mivel instára annyi a lényege a cuccnak, hogy érdekes legyen.


Én általában a munkahelyeken a kaméleon üzemmódot szeretem. Szóval beolvadok a környezetbe és szinte észrevétlen vagyok, körülöttem megy a flow és szépen leterhelik egymást. Az ilyen koncepciótervezéssel csak fókuszba kerülök és többet fognak piszkálni. Számolni fogják mennyit és mennyi idő alatt készítettem és folyton azt fogják lesni mennyi képet gyártok. Az szerintem csak egy álom, hogy ezzel a saját ötleteimet bevihetem a piacra megkerülve az egész építészirodát.


Aztán javítson valaki ki, ha tévedek.


2022. szept. 27. 18:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Az utolsó bekezdésed szerintem szimplán túlgondolás, a saját szorongásod kivetülése.

főleg, ha erre nem volt semmi előzetes precedens.

2022. szept. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Azért elég gáz, hogy azon problémázol, hogy a munkaidödben dolgozni kell, nem tudsz "olvasni meg böngészni"!

Másrészt a helyedben inkább örülnék, hogy érdekes munkát kapok, ami szakmailag is elöbbre visz.

2022. szept. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Fiatal korodban ha több energiát fektetsz a munkába, kitűnsz a többiek közül, később sokkal jobban fogsz keresni. Ha csak tengsz lengsz, akkor megkapod a kötelezőt és életed végéig egy helyben fogsz toporogni.


Munkaidőben dolgozni nem egy rossz dolog, azért fizetnek! Szakmai fejlődéssel csak nyersz, mert később sokkal nagyobb lehet így a fizetésed. Amikor túlságosan le akarnak terhelni nyugodtan állj ki magadért, nem muszáj teljesítőképességeden felül bevállalni!

2022. szept. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!