Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akik azt mondják, hogy "Maradj...

Akik azt mondják, hogy "Maradj vidéken, Pesten amennyivel több a fizetés, annyival drágább az élet", azok nem gondolnak arra, hogy majd több lesz a nyugdíja, több adót tud visszatéríteni?

Figyelt kérdés
2022. szept. 27. 23:20
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
67%
Nyilván csak magát hitegeti, bizonygatja, hogy a saját döntései voltak a jók, hogy vidéken maradt.
2022. szept. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
24%
Nyugdíjas korban is olcsóbb lesz az élet vidéken....
2022. szept. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
70%

Vidéken lehet esélyed kevesebb fizetésből is saját ingatlant venni.

Pesten a nyugdíjad nagy részét el fogja vinni a lakbér.

2022. szept. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
92%

Nem érdekel a nyugdíj 27 évesen. Mire annyi idős leszek, már lehet nem is fog létezni ez a fogalom. Akinek van esze, nem bízik abban, hogy majd az állam eltartja idős korában.

Ettől függetlenül ez üres duma. Ha Pesten van munkalehetőség, lehet tudni a fizetést, az albérlet árakat is bármikor meg lehet nézni, ezek alapján lehet mérlegelni, hogy érdemes-e költözni, nem releváns, hogy ki mit okoskodik.

2022. szept. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
89%

Mondjuk a megyémben ha felmegyek bármilyen munkakeresős oldalra, és beírok bármilyen végzettségemmel kapcsolatos kulcsszavakat, össz-vissz 2 pozíciót találok, azt is minimálbér közeli összegért valami 3 személyes vállalatnál. Nem vicc, pedig informatikáról beszélünk. (Ha remote munkákat nem nézünk)

Míg Pesten ezrével találni pozit a területen. Itt szó szerint 2 multi van a megyében, egy cserepes meg egy fémfeldolgozó üzem, tanári diplomán kívül kb minden más diplomával közel nulla az esély munkát találni, és a nettó 200-250 ezres nettó fizetésért össze teszik a kezüket, és meg is vannak vele elégedve. (Igen, a sztárburkolók, heggesztők, kőművesek is, hisz nem lehet mindenki vállalkozó a szakmájában, max maszekolgat rendes bejelentett munka mellett)

2022. szept. 28. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
54%
Szomorú, hogy a vidéki emberek munkája kevesebbet ér, mint a pestieké, pedig itt is rohadt drága az élet...
2022. szept. 28. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
29%

Nem a nyugdijambol akarok megelni idoskent. Abbol indulok ki, hogy mire oda jutok a nyugdij mar csak egy ehenhalas elleni segely lesz maximum (mai 50-100 ezer ft) annak is, akinek lesz 40-50 ev szolgalati viszonya es mai szinten keresett egesz eleteben 300-500 ezret.


Tudom nem lesz nyugdijam, ezert vagyont kell felepitenem oreg koromra, amibol meg tudok majd elni miutan nyugdijas korba erek.

2022. szept. 28. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
73%

Nekem más a tapasztalatom,mi több Budapesten több a munkalehetőség, több pezîcióban versenyeznek a munkavállalóért, ami feljebb tolja a bérigényt.


Nyugdíjban ne bízz, ha 40 alatt vagy, nagy valószínűséggel nem lesz nyugdíjad.

2022. szept. 28. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
89%

Az, hogy vidéken olcsóbb minden csak a BP-i emberek téveszméje, éltem BP-en is 6 évet, így van összehasonlítási alapom.


A falun olcsóbb az élelmiszer mantrát meg a legnagyobb viccnek tartanám, ha nem falun élnék és nem kellene valamelyik városból hazacipelnem az élelmiszert.

2022. szept. 28. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
95%

Az ingatlan áron kívül nem mondanám olcsóbb életnek a vidékit.


Én is inkább a 20km-re lévő városban vásárlok, mert annyival olcsóbb, mint a környékbeli kisboltok.


Viszont nekem van ingatlanom ami teher mentes, nincs lakbér stb. Pesten kb maximum 100-150ezerrel kapnék többet ugyan ezért a munkáért, mint itt, szóval nekem speciel nem hinném, hogy egyelőre megérős lenne oda költöznöm

2022. szept. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!