Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A karosszéria lakatos szakma,...

A karosszéria lakatos szakma, vagy a burkoló a nehezebb? Itt értem azt, hogy fizikálisan és szellemileg is.

Figyelt kérdés
2022. szept. 28. 19:38
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Egyértelműen a burkoló.
2022. szept. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
89%
Én ezt azért ennyire egyértelműen nem jelenteném ki, mint az első válaszoló. Általánosságban véve fizikailag valóban a burkoló szakma a megterhelőbb, viszont, hogy melyikbe kell több szellemiséget bele tenni az főleg a lakatos szakmánál, de azért a burkolónál is nagyban függ attól, hogy milyen szinten űzöd a szakmát. Tehát ha lakatolsz nem mindegy, hogy mondjuk kicserélsz egy küszöböt, vagy egy porrá rohadt veterán autót kell úgy rendbe tenni, hogy nincs mihez hegeszteni, meg szinte minden elemet neked kell leszabni, formára kalapálni, hengeríteni stb.,vagy egy összetört autó kasztniját jól kihúzatni, ezek már mind profizmust igényelnek, de ez ugyanígy megvan a burkolónál is, ott sem mindegy hol mit mivel és mire kell rakni, de szerintem szakmailag a karosszéria lakatos szakmában lehet magasabb szintre fejlődni. Na remélem kimerítő volt a válaszom. 😀
2022. szept. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
karosszériás munkája fejben bonyolultabb
2022. szept. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én még azt sem merném egyértelműen kijelenteni, hogy fizikailag nem megterhelőbb a kasznizás. Ott is sokat kell görnyedni, feküdni, nyújtózni mikor csáposon van az autó és alulról hegeszted, stb. A karosszéria elem egyengetés sem egy babapopsi simogatás. Üléssort kivenni, visszarakni, egy lökhárító sem 10 kiló, az ablaküveg csere is külön bűvészetet igényel.
2022. szept. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!