Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 1 millió forint vésztartalékbó...

1 millió forint vésztartalékból nagyjából mennyi időt tudok kihúzni mai viszonyokkal, ha nem lesz munkahelyem? Egyedül élek.

Figyelt kérdés

2022. szept. 28. 21:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%
Hogyan, milyen életszínvonalon, mennyi ideig?
2022. szept. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
60%

A legfontosabb kérdés szerintem, hogy megoldott-e a lakhatásod (kell-e albérletet fizetned). Ha megoldott, akkor már csak a Te igényeidtől függ. Kérdés, hogy mennyire tudnál leadni az addigi életszínvonaladból. Mi ezt nem tudhatjuk, így csak találgatni tudunk, illetve magunkból kiindulni.


Én pl havi 100k-ból eltudnék lenni, persze csak vegetálás szinten, értsd: olcsó kaják, rezsi (1 főre azért szerintem nem vészes, amíg marad a részleges rezsicsökkentés), egyéb apróságok, de ezek nem tartalmaznak semmi szórakozást, életet, se váratlan kiadást (orvos, valami elromlása stb). A váratlan kiadásokkal számolva én kb 8, max 9 hónapig lennék el ezzel a pénzzel, feltéve, ha nem ilyen ütemű a drágulás, mint ami most van... Persze lehet méglejebb vinni a színvonalat, de az ételen sem lehet örökké spórolni, mert utána azt kamatokkal visszafizeted az orvosnál.


Azt szokták mondani, hogy legyen 6 havi vésztartalekod. Fél évre ez a pénz biztosan elég, a magyarok nagyrészé meg hónapról hónapra el, szóval biztosan tovább bírnád, mint a legtöbben.


Következő hónapban szerintem írd fel a kiadásaisat, és nézd meg, mennyit költesz, adj hozzá valamennyit, mint váratlan kiadás+a jelenlegi erős infláció és megkapod a választ.

2022. szept. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
62%

Ezt így senki se tudja megmondani. Albérleted kerülhet havi 80 ezerbe vagy 200 ezerbe.

Kaja és egyebeket le lehet tolni kb 50 ig, arra számítva hogy megveszed a szükséges dolgokat(mint ruha) amikor lesz újra munkád.


Lakás miatt időt nehéz mondani, de vidéken, 1.5 szobás albérlet mellett én kb 4-5 hónapot mondanék

2022. szept. 29. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
62%

Ez ezer dologtól függ.

Albérlettel fél évre sem elég.

2022. szept. 29. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
44%

Mókuska.. Hol? Pesten? Győrben?esetleg Miskolcon?

Albérlet vagy saját lakás?

Van hitel? Autó?

Az én példám.

Miskolci vagyok, kocsim nincs. a havi törlesztőm 37.000 forint.

Számla kB. 50.000 az 87.000

Ételem van itthon bőven (rizs, liszt, cukor, tej, tészta hús.) de legyen mondjuk havi 50.000 a kiadás mert szűkösen élek ha nincs munkám.

Igy ez nekem havi fix 130-150.000 lenne. 1.000000/150.000 az 6,6. Szóval kB fel évig. De ez én vagyok.

2022. szept. 29. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
76%

Kevés az info.

Meg kinek mik az igényei.

Ki lehet csavarni a villanykörtéket, kihúzod a hűtőt, nem fűtesz, le lehet mondani a tv-t, netet, telefont, nem fürdesz, otthon meztelen vagy és nem kell mosnod, csak csapvizet iszol meg rizst eszel, nincs kocsi, se semmi, nem mész sehova, stb.

Így akár töb mint egy évig is. De az milyen élet?

2022. szept. 29. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
62%
Egyébként én is egyedül élek egy kis lakásban, hitel nincs, a rezsi mindennel együtt kijön 30 ezerből, kajàra számoljak napi 2000 ft-ot, és akkor nem is koplalok, az addig 90 ezer/ hó, még legyen 10 ezer egyéb költségekre, és akkor 100 ezerből én ellennék, tehát kb 10 hónapig lenne elég.
2022. szept. 29. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyi a havi költséged és hogyan változik a jövőbeni áruk.
2022. szept. 29. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
1-10 hónap, változó. :D
2022. szept. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem olyan nehéz erre válaszolni, mint ahogy sokan gondolják, csak beírod a linkelt oldalon az 1mFt-ot, rányomsz az osztásjelre (ez a "÷" jelet jelenti), majd beírod a havi költésed összegét és rákattintasz az "=" jelre.


Link: [link]

2022. szept. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!