Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kjt szerint mennyit keres egy...

Kjt szerint mennyit keres egy pénzügyi vagy szamviteli ügyintező(diplomával)közalkalmazottként?

Figyelt kérdés

Nem értem a táblázatot mik ezek a 80 ezer ft-ok


D e f fizetési kategoriák



2022. okt. 2. 09:40
 1/9 A kérdező kommentje:
2022. okt. 2. 09:42
 2/9 anonim ***** válasza:
hát a legalacsonyabb összeg ami adható...
2022. okt. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A táblázathoz tartozik egy magyarázat is, azt nem látom.

Nézz utána neten.

Úgy biztos hogy ki fogsz már igazodni rajta.

2022. okt. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A magyarázatot sem értem.

[link]


Az alapbért kell szorozgatni a szorzókkal. Eddig tiszta.

De pl D kategoriában br 79.000 Ftx 1.025=80.975 Ft

Csak a szakmai minálbér 260 ezer!


Mik ezek a 80 ezrek??

2022. okt. 2. 12:17
 5/9 A kérdező kommentje:

A sima garantált bérminimum 2022 ben br 200 ezer ft



A kjt táblában mik ezek a 79 ezrek 80 ezrek meg egyéb nem normális számok?

2022. okt. 2. 12:21
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A-tól J-ig van fizetési fokozat (10 db). A fizetési fokozatok alatt vannak a hozzájuk tartozó alapbérek (10 db).


Az alapfokú képesítés az "A"-tól indul, a számos végzettséggel rendelkező legmagasabb fokozata "J" lehet.

Nyilván az "A"-tól növekszik a szorzó egészen a "J"-ig.


A függőleges oszlop mutatja a közalkalmazotti jogviszonyban eltöltött évek számát. Minél több, annál magasabb a szorzó.


Tehát minél több a közalkalmazottként eltöltött időd, és minél magasabb fizetési fokozatba tartozol (A-tól J-ig), annál nagyobb lesz a szorzód, ez által a béred.


Tehát egy 'J' besorolású dolgozó alapbére 154.500 forint. Ha már 17 éve közalkalmazott, akkor a szorzószáma 2,0825. Így a bruttó bére 154.500 x 2,0825, vagyis -> 321.746 forint.


Egy "F" besorolású alapbére 122.000 forint.

Ha már 8 éve ott dolgozik, akkor a szorzója 1,265, így a bére 122.000 x 1,265 -> 154.330 forint.


A bértábla ezer éve nem változott. Emelésre csak azok számíthatnak, akiknek nem éri el a fenti módon kiszámított bére a bérminimumot/garantált bérminimumot.


Már csak idő kérdése, és egy "A" kategóriába sorolt kezdő is utoléri a "J" kategóriában több mint 15 éve dolgozót bérösszegben.

2022. okt. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem voltam még közalkalmazott.

Légyszi megírnád hogy egy számviteli ügyintéző( d e f)kategoriában pü diplomával mennyit fog kapni minimum?


Mert ha a 260 bruttót, elsírom magam.

2022. okt. 4. 12:02
 8/9 anonim ***** válasza:

Mivel egyik esetben sem éri el a garantált bérminimumot a kiszámolt összeg, ezért bizony bruttó 260 ezer a bér.


Az általad belinkelt oldalon a második táblázatban ki vannak számolva az összegek. D E F kategória függőleges oszlopa és a 2 vízszintes sor találkozása, ha még nem volt közalkalmazotti múltad.

2022. okt. 5. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Most olvastam egy másik poszton, hogy - állítólag - a közalkalmazottaknál is figyelembe veszik a versenyszférában eltöltött munkaviszonyokat is. Tehát a függőleges oszlopba annak figyelembe vételével sorolnak be.


Nem értek hozzá, nem tudom, hogy igaz-e.


Én úgy tudtam, hogy nem veszik figyelembe.

2022. okt. 5. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!