Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Külföldön is ennyire ragaszkod...

Külföldön is ennyire ragaszkodnak a tapasztalathoz? Itt akárhova mennék dolgozni,mindenhol kérik a tapasztalatot szóval sehova nem vesznek fel dolgozni. Kíváncsi lennék külföldön is ennyire számít a munkáltatóknak?

Figyelt kérdés

2022. okt. 5. 21:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen.


Mindenhol.

2022. okt. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Persze, hogy számít, önmagában egy papír nem ér semmit, ha nincs mögötte tapasztalat. Ezért mennek egyetemisták gyakornoknak pl hogy meglegyen ez, amikor könnyebb helyekre bejutni
2022. okt. 6. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Számit, igen, főleg ha nem betanitott munkárol van szó.

Olyan helyen dolgozok ahol direkt tapasztalt szakembereket keresett a fonok de ez szakmunka, nem lehet megtanulni par honap alatt.

Ha aruhazban, raktarban, gyorsetteremben dolgozol oda felvesznek tapasztalat nelkul is mert 1-2 honap alatt megtanulsz mindent de a fizetes nagyon keves, ezert az ilyen helyeken jonnek-mennek az emberek folyamatosan.


Ha olyan helyre akarsz menni dolgozni ami a vegzettsegednek megfelelo akkor elvileg van tapasztalatod mert az iskolaban volt valami szakmai gyakorlat, nem viderol tanultad meg az adott szakmat.

USA-ban van internship a diplomasoknak ami azt jelenti hogy iskola utan ingyen dolgoznak vagy csak egy minimalis osszegert hogy legyen valami tapasztalatuk a szakteruleten. Kozben probalnak rendes allasra is jelentkezni. Ha 1 ev utan sikerul akkor mar 1 eves tapasztalattal veszik fel oket az internship miatt.

Egy vizvezetekszerelonek nem kell internship mert nekik fizetnek hogy tanuljanak szakmat, igaz nem annyit mint egy tapasztalt szakembernek de ha gyorsan tanul akkor hamar kap fizetesemelest.

2022. okt. 6. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Persze, ez eleg egyertelmu
2022. okt. 6. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nézd, elméletben én is tudok hegedülni. Fent fogják, középen meg húzzák. Nyilván ha hegedülni kellene, csak vörösödnék...

Egy melót én is csak olyan emberrel végeztetnék, aki nem csak hallott arról, hogy hogyan kell csinálni, hanem aki meg is tudja csinálni.

2022. okt. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Iby válasza:
Sziasztok, én meg gyakorlatban vagyok hegedűs, és az a baj ,hogy a civil szakmában nem jeleznek vissza a cégek, illetve ha igen akkor elutasító válasz, mi lehet a baj? Tudtok segíteni mi a vélemény? Köszi előre is :)
2022. nov. 30. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!