Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha a nők kevesebbe kerűlnek a...

Ha a nők kevesebbe kerűlnek a munkáltatóknak mint a férfiak (az alacsonyabb bér miatt), akkor a cégek miért nem alkalmaznak csak nőket? Vagy miért nem éri meg sokkal több nőt foglalkoztatniuk?

Figyelt kérdés
Elnézés, tudom hogy a kérdésnek van egy provokatív jellege, de valójában a cél itt hogy lássak jó érveléseket a kérdésre. Köszönöm.

2022. okt. 6. 12:53
 1/8 anonim ***** válasza:
44%
Mert ugyanabban a pozícióban nem kapnak kevesebbet.
2022. okt. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ugyanannyit keresnek a nők, mint a férfiak (ugyanis van bértábla), de már a legtöbb helyen is így van. Nem is láttam még olyan álláshirdetést, hogy férfinak ennyi, a nőnek meg annyi.

Ellenben a nők többet vannak betegen (gyerek miatt), meg ugye kiesnek akkor is évekre, amikor elmennek szülni.

2022. okt. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kerülnek kevesebbe, egyazon pozícióban ugyanannyit keresnek mint a férfiak. Azért alacsonyabb a nők átlagkeresete, mert más karrierdöntések jellemzőek rájuk általánosságban - nagyobb arányban választanak alacsonyabb kockázatú és stresszigényű munkákat, amelyeknek alacsonyabb a jövedelmezősége is. Itt is a pénzügyelmélet kockázat-hozam összefüggése érvényesül.
2022. okt. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%
Mert teljesen bizonytalan, hogy mikor kezd el viszketni a luka. Aláírja a babakinyomós-csokos papírt a 30 milliós ajándékért és nem évekig nem dolgozik. Akkor inkább érdemes kicsivel többet fizetni egy faroknak, aki nem fog random évekre eltűnni.
2022. okt. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Meglep ez az egyöntetűség annak tekintetében hogy ugyanannyit keresnek, mert ez színtisztán nem igaz. Természetesen ezt nem az álláshirdetésben tűntetik fel (egyébként sincs magyarországon kultúrája az álláshirdetésekben fizetési sávot feltűntetni). És természetesen a kérdés nem a bértáblás állásokra vonatkozott (de köszönöm az észrevételt).Viszont érdekes megközeltés ez a "stressz elkerülés", ez lehetséges hogy torzít a statisztikákon. De továbbra is ott van, hogy a velem dolgozó (ugyanazt az irodai munkát végző nő) kevesebbet keres, és amikor erről beszélgetek velük, ők ezt tudják, és elfogadják. (ez csak személyes tapasztalat, nem reprezentatív)
2022. okt. 6. 13:48
 6/8 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
96%
Nagyon sok munkánál ahol semmi értelme előírják hogy csak férfiak, mert a nők bármikor elmehetnek szülni 3 évre és addig helyettesíteni kell ami plusz költség mert ez idő alatt nem lehet kirúgni és ha visszajön is egyből fizetett szabadsággal kezdi. Ráadásul a meglévő gyerekekre is simán elmehet gyerek táppénzre. Magyarul egy nő munkaerőértéke kevesebb, mert sokkal kevesebbet kell dolgozzon. Ezért fordul ellő hogy egy nőtől interjún megkérdezik tervez e gyereket, stb.
2022. okt. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes a tapasztalatod, az enyém ezzel ellentétes, egy multicégnél dolgoztam korábban ahol a fizetések egyébként az átlagosnál magasabbak, ott a férfiak és nők azonos szinten azonos fizetéseket kaptak. Valamivel több volt a férfi mint a nő de nem sokkal.

Ha az országos statisztikát figyeled meg, érdemes belegondolni hogy a legkevésbé kockázatos tanári pályán milyen a nemek aránya és a legkockázatosabb vállalkozó-kivitelező-iparos szakmákban melyik nem felülreprezentált.

Ugyancsak többségében férfiak képviseltetik magukat a nagyvállalatok igazgatótanácsaiban és felügyelőbizottságaiban. Ez utóbbi élénk vita tárgya, hogy ez a férfiak nőket elnyomó “patriarchátusának” a műve, ahogy a nőjogi aktivisták gondolják, vagy éppen egyfajta eredménye a férfiak és nők eltérő karrierpreferenciáinak. Sok helyen mindenesetre a feministák sikeresen kikényszerítik a nemi kvótákat, amellyel ugyan elérik a patriarchátus bukását, de a diszkrimináció révén gyengébb képességű nők is felválthatják a jobb képességű férfiakat ha nincs megfelelő számú és kvalitású aspiráns - mindezzel versenytorzítással rombolva a vállalat értékét.

2022. okt. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nagyon érdekes válaszokat kaptam (GYIK-hez nem méltó intellektusban :) )


Valójában azért feltételezem, hogy van fizetésbeli különbség, mert semmilyen statisztikai adat nem igazolja az ellenkezőjét. És értem, hogy a statisztika nagyon könnyen torzíthat, és önmagában egy statisztika nem jelent semmit ha nem ismerjük pontosan hogy ki miért mennyiből (és az a pénz is honnan van) milyen módszerrel, stb végezte, azonban ennek a tudományágnak azért mára megvannak azok az eszközei hogy mindenféle matematikai kompenzálásokkal pontosabb eredményt adjon, és még ennek ellenére sem láttam soha sehol semmilyen formában sem olyan felmérést, ami igazolná ezt az egyenlőséget. Amennyiben valaki látott már ilyet, vagy van megbízható forrása, linkelje be nyugodtan. Talán ez lenne az egyértelmű bizonyíték számomra, nem is az hogy én mit tapasztaltam.

2022. okt. 6. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!