Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 28 éves vagyok, és még mindig...

28 éves vagyok, és még mindig nem tudtam eldönteni, mit szeretnék dolgozni. Hogyan tegyem magam motiváltabbá?

Figyelt kérdés
Van két diplomám (bölcsész + gazdasági másod), de munkát nem kapok egy éve. Teljesen esélytelen, hogy a szakmámban el tudjak helyezkedni. Hogyan készítsek így karriertervet?
2008. dec. 23. 14:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ma az alkalmazottkénti elhelyezkedés emberhez méltó díjazás mellett szinte egyenlő a lehetetlennel. Mindenki nagyon rosszul fizet, nevetségesek a fizetések. Esetleg egy-két multióriást kivéve, ahová kihalásos alapon lehet bejutni sok-sok stresszel és görcsöléssel járó állásinterjúkat követően. Mondanom sem kell, hogy az állásinterjúnál utálatosabb dolog kevés van. Meg akarsz felelni, el akarod magadat fogadtatni, a kínpadon ülsz, miközben fingatnak. Ami ma jól mehet az egy saját vállalkozásban működő szolgáltató tevékenység. Leginkább a pénzügyi területek, de ennek az a hátulütője, hogy nehéz az ügyfélszerzés. Nem akarlak kicikizni és távol álljon tőlem a cinizmus, de számomra érthetetlen, hogy valaki miért választja a bölcsész szakot.
2008. dec. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Azonnal motiváltabb leszel, ha egy hónapot próbaképpen magad akarsz megélni.


Amúgy az esélyeidet növeli az is, ha leteszel arról, hogy a céged emberként bánjon veled. Előfordulhat (részben, néhány területen) - de ez legyen kellemes meglepetés.


Először szedd össze, hogy mihez értesz a szakmádon kívül! ECDL? Vagy mi még?

Aztán nézd meg, hogy ez mire jó, vagy mi kéne még (a hirdetések alapján).


Nyelvvizsgád remélem van? Ha igen - sokkal könnyebb dolgod lesz.

2008. dec. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól beszélsz nyelveket, javaslom a külkereskedelmet.
2008. dec. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

szia

ne add fel

ismeros a helyzet, bar nekem csak egy diplomam van (bölcsész). mindenki a hüye macdonaldsos viccel jön.


próbálkozz olyan állással is, ami nem vág a profilodba, de legalább kicsit is érdekel. Nem tudom mi a hobbid, próbálj abból pénzt csinálni.


Ha beszélsz nyelveket, vállalj sok fordítást, azzal ki lehet fogni jókat, korrepetálj, stb.


sok szerencsét

2008. dec. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
En mar biztosan kimentem volna kulfolre, es ott kamatoztattam volna a tudasomat. Szerintem ne vesztegesd az idodet egy olyan orszagban, ahol sajnos mar senkinek nincs becsulete lassan.
2008. dec. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Nekem is kapásból a külföld jutott eszembe. Nem olyan nehéz és közben az ember nyaralhat is és rájön, hogy mit is akar magával kezdeni.

Én féléve jöttem ki, másfél év munkanélküliség után. (23 év és közgé végzettség)

2008. dec. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!