Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 22 évesen egyetem mellett...

22 évesen egyetem mellett mennyire számít jó fizetésnek a brutto 650 ezer forint?

Figyelt kérdés
Ez az alapbérem, ezen felül még egyéb juttatásokat nem számítottam bele.
2022. okt. 26. 17:59
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%

18# Ja. IT-n kívül nem szokott lenni. Barátnőmnél a külső konzulensnek járt volna egy jelképes 25 ezer forint az egyetemtől, de csak úgy engedték gyakorlatra, hogy a konzulensével aláiratja, hogy ezt a 25 ezret nem igényli.


Programozás terén (meg más IT területen) viszont szoktak fizetni. Úgy vettem észre szaktársaktól, hogy a gyakornokiság alatt ami (ha nyáron csinálod) 2 hónap kb nettó 150-300 között szoktak fizetni, majd ezt követően felszokott menni nettó 300-450-ig a dolog.


Viszont a kérdező már nem diákmunkát vagy kötelező gyakoraltot végez. Azt írta 3 év tapasztalata van, amit egyetem mellett szerzett.


Így már lazán felveszik részmunkaidőbe vagy rugalmas órákban főállásba egyetem mellett is. Vannak olyan cégek, ahol tudsz tömbösíteni órákat, meg hétvégén ledolgozni.


Plusz ha egyetem alatt 3 év tapasztalatot gyűjtött, akkor valószínűleg már nagyon kevés tantárgya van, így lazán tud mellette főállásban dolgozni. A szakdoga meg egy könnyű semmiség, ha a szakmában dologztál már és abban a témában írod.


Simán lehet, hogy főállásban dolgozik.


Azért nem írtam, hogy durva a fizetése, mert sok szaktársam 2-5 hónap tapasztalattal megkapja már ezt a fizetést bejelentett részmunkaidőben tehát nem diákmunkában. (persze ahány órával kevesebbre van bejelentve annyival dolgozik annál kevesebbet)


Barátnőm is főállásban végzi az egyetemep nappalin. Igaz, ő egy nagyon könnyű szakon van, de így is kitönő tanuló. Ezt home office és rugalmas munkaidő miatt lazán megtudja csinálni.

2022. okt. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem írtad, hogy milyen területen dolgozol, de szerintem jó.

Az ország nagy része nem keres ennyit.

2022. okt. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
75%

#22:

"ITs vagyok üzemeltetésen, nem fejlesztés területen. Gyakornokként dolgoztam 3 évig. És ez az első főállásom."

2022. okt. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
100%

Üzemeltetésen korrektnek számít.

Érdemes szakosodni és akkor pár év múlva sokkal többet is kereshetsz.

Például, cisco, cloud, virtualizáció vagy ami érdekel.


IT teljesen más mert szakmai gyakorlatot is fizetik.

Diákmunka, főállás és szakmai gyakorlat nagyon hasonló fizetéseket ad és könnyű az átjárás közöttük.


Egyetem mellett én is végigdolgoztam, nem ment a tanulás rovására inkább segített mert gyakorlatban is láttam hogyan mennek a dolgok.

Főként azokkal a tárgyakkal volt bajom ahol 10-20 éve elavult anyagot tanítottak (és matek szigorlattal).

2022. okt. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
25%
Nagyon kevés. Csúnyán lehúznak. Keress másik helyet!
2022. okt. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%
Én is ennyit keresek 22 évesen, főállásban. Csak én nem IT hanem menedzsment terület. ( Felsővezetőnek vagyok szakmai asszisztense) Ösztöndíjakkal kiegészülve, koliban egyedül lakva el lehet lenni.
2022. okt. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
77%
Egyetem mellett ez nagyon jó fizetés. Minden területen (IT nem tudom, de szerintem ott is, nagyon fel van fujva itt ez az IT tema).
2022. okt. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim válasza:
29%
Azt ugye tudjátok, hogy az a bruttó a nettó is egyben, mert egyetemista és 25 év alatti...
2022. okt. 28. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%
Akkor meg pláne nagyon jó.
2022. okt. 28. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
100%

#28


A KSH által meghatározott átlagfizetésig vagyunk "csak" adómentesek. Afelett ugyanúgy adózunk, mint bárki más.

Ráadásul TB-t ugyanúgy fizetünk.

2022. okt. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!