Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az expressz.hu-n található...

Az expressz.hu-n található állások között hogy lehet különbséget tenni, hogy kamu nem kamu?

Figyelt kérdés

A legtöbb hirdetés olyan, ahol értelmes szöveg van kirakva, rendes hirdetésnek tűnik, de nem írják oda a cég nevét. Ez miért van? Egy rendes cég, aki munkatársakat keres, az miért nem írja ki a cége nevét?

Meg ha normális hirdetés, létezik hogy ilyen helyre kell ímélt küldeni, hogy citromail.hu meg freemail.hu meg satöbbi?


2010. szept. 28. 14:41
 1/3 anonim válasza:

hát..szerintem sok van az expressen.úgyhogy ha tanácsolhatom,inkább a profession.hu-n nézz körül.

mást nemtudok mondani, hogy honnan lehet tudni.

de remélem, segítettem:)

2010. szept. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Sajnos sok cég nem tud a munkavállaló fejével gondolkozni és fel sem merül bennük, hogy ki kellene írni a nevüket.

Az ímélküldéssel szerintem ne problémázz, ha nem egy informatikai profilú cégről van szó (ahol minimum elvárható a céges ímél), simán lehet, hogy egyszerűen a vezető feleslegesnek tartja, hogy domaint fizessen, ha amúgy nem használják (pl. asztalos, boltvezető).


Az, hogy hogy tudod kiszűrni a kamu hirdetéseket, jó kérdés. De egy módszer lehet, hogy beadod az önéletrajzod és a levélben érdeklődsz, hogy mi a cég neve. Vagy amikor felhívnak, amint lehet, megkérdezed a nevüket, ha vonakodik megmondani, akkor felejtős. Vagy ha benyögi, hogy zepter.. :)

Az a lényeg, hogy kérdezz rá, persze lehet, hogy elküldtél feleslegesen egy önéletrajzot és beszéltél valakivel feleslegesen egy fél percet, de ennyit talán rá lehet szánni.

Amúgy egy idő után már érzésre tudno fogod, melyik a kamu. De kívánom, hogy erre a szintre ne juss el :)

2010. szept. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Eddig amúgy a professiont nézegettem, meg a többi igényesebb oldalt, ahol tényleg kiírják hogy ki az a cég aki hirdet. Csak gondoltam szétnézek az expresszen is, hátha pont ott van olyan amilyet én keresek, de azt hiszem egy olyan hirdetést találtam hol ki van írva a cég név. Meg olyan ímél címek vannak hogy mostmostsiker@citromail.hu

Röhej. Na mindegy.

Amelyik hirdetés talán nem kamu, azokra küldök önéletrajzot, de a többi tényleg felejtős.

2010. szept. 28. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!