Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » IT diplomával, átlagos képessé...

IT diplomával, átlagos képességekkel milyen fizetésre lehet számítani?

Figyelt kérdés

pl. mondjuk megkapom a diplomámat 22 évesen, akkor utána kérlek le tudnátok írni, hogy kb. mire lehet számtani 1, 3, 5, 10, 15 év alatt?


Engem az érdekel hogy ezen időszakokon belül úgy hogy ha nem vagyok egy zseni, csak egy átlagos, IT diplomás ember, milyen kezdő fizetéssel és aztán milyen fizetés növekedéssel lehet számolni?



2022. nov. 1. 23:44
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
73%
Attol fugg, hogy mivel fogsz foglalkozni. Ha pl. pincernek mesz vagy buszsofornek, akkor nem fog szamitani, hogy IT diplomad van.
2022. nov. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

# 1


értelemszerűen az IT diplomával végezhető szakmai munkára gondoltam. Nem tudom hogy ez hogy-hogy nem volt teljesen egyértelmű.

2022. nov. 2. 00:03
 3/30 anonim ***** válasza:
47%

Ezt nehéz megmondani, mert sok irányzat van más más árakkal és sok stratégia van amikkel megint csak más eredményeket érsz el.(pl valaki nem szeret munkát váltani évente és az ők fizetései nem lesznek olyan magasak)


Én most feltételezem hogy nem kizsákmányoló kkv hoz mész hanem egy jobban fizető kkv, nagyobb cég esetleg multi. És alkalmazottként nem pedig freelancebe.


Gyakornokként jelen értékben kb 2000-2500 az átlag bruttó órabér, van ahol magasabb és vannak kizsákmányoló cégek ahol alacsonyabb. Célszerű legalább fél évet egyetem alatt gyakornokoskodni.


Utánna junior nagyátlagban 1-2-3 évig szokott lenni az ember, itt 700-900 az átlag, megint csak vannak kivételek mindegyik irányba.

Medior megint szint kb 2 év és általában 1.3-4 a teteje

Utánna pedig senior ami nagyon nagyon változó. Függ attól hogy mi a cég profilja, mennyi felelősséget vállalsz, vezetsz -e embereket stb.


Összességében jól meg fogsz vele élni, ha bent maradsz, ha jól gazdálkodsz akkor kb 5 éves pálya alatt el tudod érni, hogy saját lakásod legyen relative kevés hitellel és kellemesen eléldegélj.

2022. nov. 2. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
50%

5 év alatt saját lakása vagy csak Ózdon/Miskolcon lesz, vagy jelentős szülői segítséggel, vagy jelentős hitellel.


Annyira azért nem fizet jól az IT sem, hogy 40-50 milliót összeszedjen valaki 5 év alatt alkalmazottként.

2022. nov. 2. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
39%
Nagyban függ attól is, hogy például jól beszélsz e idegen nyelven, mert akkor versenyszferas cégeknél jó a fizu. De ha nem, akkor marad az állami szféra nem túl sok pénzért.
2022. nov. 2. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
75%
le kene irmi mi akarsz lenni vele
2022. nov. 2. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
15%

Kozepesen debil full stack fejlesztokent mai fizukkal szamolva igy nez ki nagyjabol a kereset:

1. ev br 600e

2-3. ev br 900e-1,2M

4-5. ev br 1,5-3M

Utana max 1 evet erdemes itthoni cegeknel seniorkent ehberert elvegetalni, 5M brutto folott nem nagyon adnak. Ha megvan akkor azonnal valtani kell, contractorkent gyakorlatilag nincs felso hatar. Legrosszabb esetben is 35 evesen nyugdijazhatod magadat, mert a befekteteseid hozamabol addigra a vilag barmely pontjan vigan megelsz (reszvenyek, IT-n kivulieknek kiadott lakasok stb).

2022. nov. 2. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
80%
Attól függ mit fogsz csinálni hogy fogsz előre haladni
2022. nov. 2. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
59%

Munkakörtől függ. Teljesen más bére van egy fejlesztőnek, mint egy tesztelőnek vagy egy üzemeltetőnek. És ezek csak kulcsszavak, a szakma ennél sokkal kisebb részekre oszlik.


Egyébként meg minden úgy működik, mint máshol. Van ismerősöm, akinek az érdeklődéséből/lustaságából annyira futotta, hogy iskolai rendszergazda legyen mérnökinformatikus diplomával a kezében, 400 bruttóért vagy kevesebbért.


Én az egyetem alatt 300-350 nettót kerestem utolsó előtti/utolsó évben 40 órában, utána felugrott 500-ra, akkor volt körülbelül 2-3 év szakmai tapasztalatom (előbb lett meg a munka, mint a szak). Utána elmentem még meszerszakra munka mellett levelezőre, aztán most arra hajtok, hogy kutathassak, ami szintén nem lesz olyan jó húzás anyagilag, mintha job hoppinggal összebugáztam volna magamnak egy 800 000 körüli nettó bért. Pedig a machine learning területén ennek duplája sem ritka.


Párom rendszertervezőként kap 550 nettót, kb 5 év tapasztalattal...


Ismerős 7 év fejlesztői tapasztalattal keres egymilliót nettóban.


Nagyon hullámzó igazából. Szeretnek ezen az oldalon nagy összegeket bemondani, de azért én erősen vitatnám, hogy ne lenne túllőve például egy 800-as junior bruttó idehaza. Sokkal inkább azt tapasztalom, hogy ha az ember sokáig dolgozik egy helyen, nem nagyon tud magasabb bért kicsikarni. Elemelgetnek neki 10-10%-ot évente és viszlát. Magyar projektek, magyar cégek esetében mégrosszabbak a lehetőségek. Nem olyan könnyű ebből sem jól élni.

2022. nov. 2. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
74%
Ezt nem lehet így megmondani. Nincs olyan munkakör hogy IT és ráadásul minden cég más. Br 200e és br 3M között bármi lehet 1-15 év között.
2022. nov. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!