Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy jösztök ki a diplomás...

Hogy jösztök ki a diplomás kezdő minimálbérből? (közalkalmazottak)

Figyelt kérdés
Tippeket várok, min spóroltok, hogy csináljátok.Én jöv.héten kezdek dolgozni Bp.en.(HÁl Istennek)
2010. szept. 28. 19:27
 1/7 anonim ***** válasza:
47%

Diplomát kaptál ezzel a helyesírással?

Jösztök....

2010. szept. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

A jösztökbe nem kell belekötni.

Az csak egy tájszó. Az ország sok részén a jöttök teljesen ismeretlen.


A diplomás minimálbérért pedig sokan hálát adnának.

Nem kell abból különösebben spórolni sem, csak az értelmetlen dolgokat nem kell megvenni.

2010. szept. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
Ez esetben elnézést, én sosem hallottam...
2010. szept. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

Budapesten ki lehet jönni havi 85-90 ezer forintból? Akkor valamiről én lemaradtam. (Én most szeretnék Pestre költözni, de mindenhol nettó 100-at mondtam, mert kiszámoltam egy havi költségemet. Albérlet, BKV, Kaja, Havi legalább 1x haza, félretenni.


Persze nem kell mindenfélét megvenni, ami nem szükséges, esetleg vezethetsz a kiadásaidról az első pár hónapban pénztárkönyvet, s így le tudod szűrni, hogy mi a fölösleges.

Listával és jóllakva indulj vásárolni.

Ha nem magad vagy az albérletben (feltételezem, hogy nincs lakásod és nem ismerősnél, rokonnál laksz ingyen), akkor talán olcsóbb. (vannak, akik szobatársat, albérlőtársat keresnek.


Azért örülök, hogy neked már sikerült! Remélem, hamarosan én is találok munkát! Sok sikert!


Ja és jó befektetés egy térkép! :D

2010. szept. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Úgy tudom 129500 ft lesz a brutto-m. És kapok valamennyi cafatériát is. Kösz a védelmet a "jösztök" miatt. Én B.-A.-Z. megyei vagyok, mi így mondjuk.

További tippeket várok.

Szurkolok az álláskeresőknek

2010. szept. 29. 09:34
 6/7 anonim ***** válasza:
Tanács a kérdezőnek: Bp-en beszélj úgy, mint egy bp-i, mert ahogy Baz megyében megnézik a budapesti "tájszólást", úgy Bp-en is megnézik a másfajta "tájszólást". Egyik sem jobb a másiknál, csak hát ki mit szokott meg. Szóval hogy ne érezd rosszul magad. Egy ilyen jösztökkel pl. kinevethet a fél iroda (sajnos).
2010. szept. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én nem irodában dolgozok, de tapasztalom, hogy másra is oda kell figyelni. Nem is akarok senkit magamra haragítani. Nem teszek semmire megjegyzéseket, nem fikázok semmit. Ami van van, ami nincs nincs. Legalább dolgozhatok...
2010. okt. 13. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!