Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » SSC, adatok, excel, pénzügy -...

SSC, adatok, excel, pénzügy - hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Több mint 10 éve diplomáztam pénzügy-számvitel szakon.


Az akkori körülmények miatt help desk-en dolgoztam 4-5 évig.


Az utóbbi 4-5 évben pedig reporting-os munkáim voltak (leginkább analyst néven).


Ez a gyakorlatban óriási excel fájlok elkészítését, beképletezését, maximum pivot-ozást jelent.


Adná magát hogy megtanuljak legalább makrót írni a VBA-ban.


De, akkor már egy Python lehet, hogy többet ér?


Adatvizualizáció, PowerBI, Tableau? (Tudom, ezek nem csak vizualizációra alkalmasak, kicsit sarkítok.)


SQL?


Leginkább az lenne a cél, hogy többet keressek :) és az ehhez szükséges plusz tudást kényelmesen, amennyire lehet munkaidőben vagy heti pár plusz órában érjem el.


Esetleg egy hosszabb szabadság alatt ráfeküdjek valamelyik témára.


Kb. ezt a 3 irányt látom magam előtt, de minden tippnek, személyes példának örülök.



2022. nov. 7. 10:29
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%

Ha megvan a statisztikai háttér, pénzügyes végzettség, gyakorlat táblázatos adatok kezelésében, akkor én mindenképpen valamiféle data science irányba indulnék el Python alapokon.


Ezeket, kb. ilyen sorrendben tanulnám:

- Python alapok.

- Adatelemzés Pandas segítségével.

- Adatvizualizáció Python könyvtárakkal. pl. Seaborn, matplotlib.

- Interaktív adatvizualizáció Python alatt: bokeh.

- Interaktív adatelemző-vizualizáló dashboardok készítése Python-ban, steramlit segítségével.

- ML Python-ban, sklearn, pytorch alkalmazásával.

- Big data elemzés pyspark alapokon.


Először mindenképpen arra fókuszálnék, hogy milyen készségek elsajátítása tudná a mindennapi munkát meggyorsítani. Erre úgy tűnik, hogy a VBA lehet a legkézenfekvőbb, ugyanakkor nem szabad kizárni a Python-t, remek excel machináló könyvtárak vannak. Ha a pandas használatát elsajátítottad, bármilyen excel file-lal elboldogulsz, úgy, hogy gyönyörűen formázott excel output-ot generálsz. Mielőtt döntesz, érdemes körülnézni, lehet, hogy a VBA ismeret könnyebben mozdít előre. (én személy szerint semmi pénzért nem tanulnám meg)

2022. nov. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy data analyst pozíció jut az eszembe erről, de ezzel két gond van:


1) sokat kell hozzá tanulni, nem “megúszós”

2) nem biztos, hogy jobban keresnél, mint sima pénzügyesként


De ha mégis erre vetemednél, akkor például jó ötlet megtanulni interaktív dashboardokat készíteni. Ezeket megteheted PowerBI-jal, vagy például Python Dash-sel. Nézz körül, mi van a cégnél nálatok, vagy nézegess álláshirdetéseket indeeden.


Ha a hardcore irányba mennél el, komoly data analyst állások felé, abba viszont érdemes komolyabban beleinvesztálni – ha van rá lehetőséged, fizettesd ki a céggel. A Kürt Akadémiának pl. vannak ilyen képzései. Levelező egyetemi szak lenne a legjobb, de nem tudom, Magyarországon hol van ilyesmi levelezőn (még nappalin se nagyon).

2022. nov. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Én is reportingon vagyok, banki vonalon, pályakezdőként, kb 2 éve csinálom, lassan én is tervezem az ugrást, igaz annyi különbség van, hogy én még most csinálom a pénzügy mestert közben, majd akkor akarok ugrálni, ha az megvan.


Nekem az a benyomásom, hogy adatos vonalra elég könnyen át lehet innen menni, mivel LinkedIn-en a fejvadászok által ajánlott pozik fele, harmada valamilyen business analyst pozi.


Én mindenképp a VBA-val kezdenék, nem olyan nehéz, biztosan találsz megoldást, amivel a napi feladataid segítheted, és látványos eredményt ad.


Kíváncsi vagyok, hogy döntesz, és merre alakítod a pályád, majd esetleg oszd meg kérlek a jövőben, hogy mire jutottál.

2022. nov. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Helyedben powerBI irányba mennék.
2022. nov. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi, szuperek vagytok, ennyire átfogó és praktikus tanácsokat rég kaptam munkaügyben, ment a zöld mindenkinek!

Jövő héten kezdek egy új helyen. Valószínűleg le fog meríteni (ez az egyetlen ami miatt 'megúszósra' akarom venni) de jobban fogom látni hogy merre érdemes elindulnom.

A legutóbbi helyemen a VBA, a Python és a PowerBI is egy szintlépés lett volna, ha előeukkolok vele.

3-as, oks, beszámolok majd.


Ha van még ötlet, jöhet, vissza fogom olvasni.

2022. nov. 7. 16:11
 6/12 A kérdező kommentje:

Egyébként a statisztikának is örülök, mert megvannak az alapok (nálunk szerintem kivételesen jól tanították), jó ha újra foglalkozhatok vele.

És a Kürt említésének is, pont az ő kurzusaik közül néztem 1-2-et.

2022. nov. 7. 16:15
 7/12 anonim ***** válasza:
Én controllerként dolgozom, de a VBA, SQL, PowerBI szentháromság is megy. Most phythont tanulok, a célom egy Business Analyst pozi szigofúan SSC-n kívül :)
2022. nov. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

3-7: azóta történt valami előrelépés?

Nálam semmi látványos, annyi a meló azóta. Ennyi operatív feladat mellett nem igazán látom mikor lenne erre idő, illetve attól tartok, ez nem is cél errefelé, leprogramoztatják az indiaiakkal amit le akarnak, nekünk marad a favágás, meg hogy jó kis sizing-okat csináljanak rajtunk, miután kihajtottak minket. (Minden magyar SSC szerintem ez.)

Tervezek kivenni egy bő hetet amikor ezekkel a témákkal foglalkozok. A leírtak ellenére muszáj valahogy a munkámmal is ötvözni, mert akkor fogom mindezt tapasztalatként és nem csak hobbi tréningezésként eladni (sajnos ez is tapasztalat.)

Mai eszemmel python-sql-powerbi lenne, az elsőre itt ajánlott valaki egy jó könyvet, a másodikra egy linkedin learning hogy legalább az alapokkal tisztában legyek, a harmadikra pedig a dataquest-et néztem is kezdtem el.

Egyébként az excel "power" funkcióinak, pl. a get data-nak a kihasználtsága is 0 ezeknél a multikkal. Egy kicsit erre is rá vagyok pörögve mert makró tudás nélkül is lehetne látványos eredményeket elérni benne illetve a powerbi-t is sokkal jobban megértem amióta get data-zok (szintén csak hobbi szinten.)

Ami még nagyon tetszett az egy Data Analytics - Foundamentals kurzus. Ott értettem meg hogy mindaz, amivel bolond tehén módjára foglalkozunk évek óta a különféle munkahelyeken, mennyire jól rendszerbe foglalható (lenne.)

Szóval azt érzem egy helyben toporgok de megpróbálok mindent így munka mellett.

Arra is gondoltam, olyan meló kéne ami mellé belefér egy pár hónap Kürt. Sajnos az hogy fizessék is az SSC szektorban kizárt szerintem.

2023. máj. 16. 11:08
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

#7-es vagyok. azóta is Kontroller vagyok, időközben váltottam senior pozira, br. 1 milliót keresek 5 évvel.

Kaptam időközben megkereséseket Business Controller/Senior Business Controller pozikra is, itt akár br. 1,2 - 1,4 millió forintot is lehet keresni, de mivel csak most jöttem el egy szuper céghez ezért nem akarok váltani egy pár évig.


VBA-t egyébként is munkaidő után és hétvégén tanultam, mintahogy a python-t, SQL-t és PowerBI-t is. Nagyon hasznosak ezek a skillek pénzügyön, ajánlom neked is, hogy szánd rá az idődet, még ha nagyon nagyon nehéz is.

2023. máj. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Azta, gratulálok! Köszönöm, nagyon motiváló szavak ezek.
2023. máj. 16. 17:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!