Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » El mennél két hónap álláskeres...

El mennél két hónap álláskeresőire, vagy inkább másik munkahelyre átmenetileg?

Figyelt kérdés
Megszűnik a munkaviszonyom, egy projektben dolgoztam és lezárul. Decembertől nem lesz állásom, az új munkahelyem február 1-ével indul, ami biztos. Arra gondoltam addig a régi szakmámal elmegyek szociális gondozó és ápolónak egy otthonba, vagy pedig elmegyek ket hónap álláskeresőire. Azért félek elmenni így dolgozni mert hát gondolom nem rajonganának érte ha elmondanám, hogy én csak január 31-ig szeretnék itt dolgozni. Mit gondoltok?

2022. nov. 12. 17:26
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
3 hónap álláskeresésit felvenném és elmennék dolgozni a karácsonyi szezonta
2022. nov. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy meg nem kell megmondani az új helyen, hogy csak átmeneti
2022. nov. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Megszűnik a munkaviszonyom, egy projektben dolgoztam és lezárul."


Ugye azt tudod, hogy nem mindenki fixen 90 napra jogosult álláskeresési járadékra? A járadék folyósításának időszaka nagyban függ attól, hogy a járadék iránti kérelem benyújtását megelőző 3 évben van-e legalább 360 napnyi munkaviszonyod, vagy sem. Ha van, akkor mennyi. Minden 10 nap jogosító idő után 1 nap járadékra leszel jogosult.

2022. nov. 13. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Dolgoztam az elmúlt 3 évben, természetesen tájékozódtam a lehetőségeimről a járadékkal kapcsolatban de köszönöm a felvilágosítást.
2022. nov. 13. 13:14
 5/5 anonim ***** válasza:
Én mindenképp elmennék álláskeresésire, mellette napi bejelentéssel lehet dolgozni havi 15 napot. Igy sokkal jobban jönnél ki anyagilag. Most a karácsonyi szezonban szerintem van esèly alkalmi munkát találni.
2022. nov. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!